Yerli Dizi

Fox TV’nin dizileri dünyanın da gündeminde…Hangi ülke, hangi Fox dizisini izliyor?

Fox TV son yıllarda yayınladığı yerli dizilerle Türk izleyicisinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Öte yandan Kanal’da yayınlanan Yasak Elma, Kadın, Bizim Hikaye, Kiraz Mevsimi ve İnadına Aşk gibi diziler dünyanın değişik ülkelerinde en çok izlenen diziler arasına girmeyi başardı.

KAZAKİSTAN’IN FAVORİSİ YASAK ELMA

FOX’ta yayınlanmaya devam eden, başrollerini Talat Bulut, Şevval Sam, Eda Ece, Nesrin Cavadzade, Barış Kılıç ve Gökhan Alkan’ın paylaştığı, yapımcılığını MEDYAPIM’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Neslihan Yeşilyurt’un oturduğu ve senaryosunu Melis Civelek – Zeynep Soyata’nın kaleme aldığı “Yasak Elma” dizisi Kazakistan’da Astana TV kanalında, ölçümlenen ilk 100 program arasında ilk sıraya yerleşti.

URUGUAY VE PORTO RİKO DA KADIN’I ÇOK SEVDİ

Yapımcılığını MEDYAPIM ve MF YAPIM’ın üstlendiği, Türkiye’de 4 sezonuyla da büyük başarıya imza atan, beğeniyle takip edilen “Kadın” dizisi; Uruguay Sete TV’de 15 reyting elde ederek listelerin 1. sırasına yerleşti, Porto Riko’nun Wapa TV kanalında ise prime time’da en çok izlenen dizi oldu.

BİZİM HİKAYE MİLYONLARA ULAŞTI

Geçtiğimiz gün Şili’de yayın hayatına başlayan, yapımcılığını MEDYAPIM’ın üstlendiği, Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan gibi birbirinden başarılı oyuncuları kadrosunda barındıran “Bizim Hikaye” dizisi, Hindistan’da MX Player’ın “Top Show” listesine eklendi.
Dizi, Pakistan’ın Urdu1 Youtube kanalında yayınlanmaya başladıktan sonra, ilk bölümü 5 milyondan fazla izleyiciye ulaştı.

Ayrıca “Bizim Hikaye”, Peru’da en çok izlenen yabancı TV dizisi oldu.

FOX’un “Kiraz Mevsimi” dizisi Türkiye’de de hala tekrar bölümleriyle izleyiciyle buluşmaya devam ederken, Telecinco ve Divinity’de yayınlanmaya başladı. Dizi; 12.7 reyting elde etti, 1 milyonu aşkın izleyiciye ulaştı.
Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği “Kiraz Mevsimi” ayrıca, İspanya’da bugüne kadarki en iyi prömiyeri yapan ikinci Türk dizisi oldu.

Sinegraf yapımı “İnadına Aşk” dizisi ise İspanya’da yüz binler tarafından izlendi ve en çok yorum yapılan TV dizisi oldu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu