Yerli Dizi

Fox TV’nin Şevkat Yerimdar dizisi ilk bölümüyle ne kadar izlendi?

2013 yılında film olarak çekilen ve de şimdilerde Fox TV’de dizi olarak yeniden çekilmeye başlanan Şevkat Yerimdar, dün akşam ilk bölümüyle Fox TV’de ekrana geldi. Peki, komedi dizisi olarak dikkat çeken Şevkat Yerimdar ilk bölümüyle ne kadar izlendi?2013 yılında çekilen filmden uyarlanan dizide Özgürcan Çevik ve Başak Parlak başrollerde yer alıyor. Beşiktaşlı eski futbolcu Pascal Nouma’nın da yer aldığı Şevkat Yerimdar’ın ilk bölümünde aldığı reyting ile kaçıncı oldu. Şevkat Yerimdar’ın konusu ve oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor?İşte detaylar…

ŞEVKAT YERİMDAR KAÇINCI OLDU?

Şevkat Yerimdar dizisi 26 Mayıs’ta yani dün akşam ilk bölümüyle Fox TV’de ekrana geldi. Şevkat Yerimdar, dizisi Genel kategorisinde daha iddialı bir yapım olduğunu ilk bölümüyle göstermiş oldu. Dizi,  4.85 reyting(izlenme oranı), 12.38 share(izlenme payı) ile 5. oldu. Dizi, AB kategorisinde ise 3.67 reyting, 10.11share ile 6. sırada yer aldı.

ŞEVKAT YERİMDAR’IN KONUSU

Asi ruhlu bir mahalle delikanlısıdır Şevkat. Adaletsizliğe, haksızlığa ve ayırımcılığa zerre tahammülü yoktur. En büyük sorunu da öfke kontrolüdür. Bu sorundan ötürü sıradışıdır, sevimlidir ve mahallenin afili kahramanıdır.

Şevkat’in hatırını asla kıramayacağı Cevdet Bey bir gün ondan bir ricada bulunur. Ama ne ricadır bu! Bu ricadır zaten hikayemizi başlatan; Şevkat’i hayatının en zor sınavına atan. Cevdet Bey, Paris’ten dönen kızı Esin’i Şevkat’e emanet eder. Mertliğine güvenir , göz kulak ol, sahip çık kızıma der; mahallesine gönderir.
Şevkat Yerimdar bu! Emanetse baş üstündedir, dünya yıkılsa halel getirmez üstüne.
Gel gör ki bu emanet başkadır; güzeller güzeli bir kızdır. Adı Esin’dir, Şevkat’in hayatına belalı ama tatlı bir esin gibi gelmiştir işte.
Şevkat’e emanet edilen Esin mahalleye adım attığı gün aklını kaçırır ve dünyadan kopar.
Şevkat’i bir telaştır alır. Emanete sahip çıkmak ve Esin’in aklına başına getirmek için akla karayı seçer.
Derken aklı başına gelir Esin’in . Ne var ki, Esin kendine geldiğinde bambaşka biridir.
Şevkat’e kök söktürür, onu çileden çıkarır.
Buna rağmen Şevkat verdiği sözden dönmez. Hem Esin’e göz kulak olmak hem de ona katlanmak zorundadır çünkü.
Esin ne yapar ne eder, iki yakası bir araya gelmeyen Şevkat’in iki ayağını bir pabuca sokmayı başarır.
İki arızalı karakter arasında akıllara zarar bir ilişki kurulur ve yaşadıkları mahallenin altını üstüne getirirler.
Garip, zor, belalı bir aşk hikayesi doğar derken…
Bu aşkın doğuşu içindir zaten bütün olaylar…

ŞEVKAT YERİMDAR OYUNCU KADROSU

Dizinin oyuncu kadrosunda; Özgürcan Çevik (Şevkat Yerimdar), Başak Parlak (Esin Uçar), Salih Kalyon (Cevdet Uçar), Murat Akkoyunlu (Cuma / Tesisatçı), Suzan Aksoy ( Marika), Ayşe Kökçü ( Gülperi), Mazlum Çimen (Bozkır), Burak Demir (Niko), Barış Murat Yağcı (Bora), Eser Eyüboğlu (İsmail), Pelin Orhuner (Tezene), Canan Maktal (Gizem), Semra Güzel (Sanem), Müge Uyar (Bahar), Mert Türkoğlu (Selami / Çaycı), Murat Makar (Arşimed Kazım), Diren Polatoğulları ( Şefik), Ahmet Bozali (İmam Sadık), İnanç Koçak (Üzeyir / Manav), Tolga Koçyiğit (Miço), Pascal Nouma, Simge Uluer (Demet), Merdan Kardan (Boyacı), Koray Gümüşsoy (Gürsel) gibi isimler yer alıyor.

ŞEVKAT YERİMDAR KÜNYE:

 SENARYO: EROL HİZARCI
YÖNETMEN: BÜLENT İŞBİLEN
YAPIMCI: HAYRİ ASLAN
YAPIM: LİMON FİLM
MÜZİK: BARIŞ ARYAY
TÜR: KOMEDİ
GENEL KOORDİNATÖR: FARUK UÇAN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu