Yerli Dizi

Fox TV’nin yeni programı Maske Kimsin Sen RTÜK’ün incelemesine takıldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), FOX TV’de başlayan “Maske Kimsin Sen?” isimli program hakkında inceleme başlatacağı öğrenildi.

Programda ünlü isimler, maske ve kostüm kullanmak suretiyle kimliklerini gizleyerek şarkı söylüyor. Jüri üyeleri ile seyirciler ise performanslarını değerlendirerek kim olduklarını tahmin etmeye çalışıyor. Programa, kullanılan maskelerin çocukları olumsuz etkilediğine ilişkin tepkiler geldi.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLADI
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, bir sosyal medya kullanıcısına verdiği yanıtta, prgram hakkında inceleme başlatılacağını söyledi.

Uslu, “Evet, ilgili program özellikle çocukların korunması özelinde ilgili kanalın denetiminden sorumlu uzman arkadaşlarımız tarafından titizlikle yarın incelemeye alınacaktır” dedi.

A HABER HEDEF ALMIŞTI
A Haber, daha önce programı “Gizli satanizm propagandası mı” başlığıyla ekrana taşımıştı.

67 ÜLKEDE YAYINLANDI

67 ülkede yayınlanan programın sosyal medyaya damga vurmuşken RTÜK’ün yaptığı hamle tepki toplamasına neden oldu.

Programın yayınlandığı 67 ülke arasında, Arjantin, Ermenistan, Avustralya, Azerbaycan, Bulgaristan, Kamboçya, Brazilya, Şili, Çin, Danımarka, Kolombiya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Endonezya, İsrail, Japonya, Malezya, Litvanya, Meksika, Panama, Filipinler, Romanya, Portekiz, Peru, Rusya, İsveç, İsviçre, Tayland, Birleşik Krallık, Ukrayna, ABD ve Vietnam yer alıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu