Dijital PlatformlarTeknolojiTelevizyon

FOX’tan son hamle!.. X-Men kahramanı dizi oluyor

Dünyanın sayılı çizgi kahramanlarından X-Men’in yayın haklarını elinde bulunduran FOX, X-Men’i sinemadan sonra şimdi de televizyon dünyasına sokuyor. Fox X-Men dizisi ile geliyor.

Bir mutant kahraman olan X-Men daha önce FOX tarafından beyaz perdeye uyarlanmış olan X-Men’i yepyeni bir yapılanmaya götürmüş ve bunun temelini de X-Men: First Class ile gerçekleştirmişti. X-Men bu kez de bir televizyon klasiği olmaya hazırlanıyor.

Çizgi süper kahramanlarını dizi ve sinema dünyasına taşıyan ustalar Marvel ve DC’nin ardından Fox da son bir hamle ile süper kahraman X-Men’i televizyon dünyasına katmaya karar verdi. Tabi burada yine Marvel’in aracılığını da hatırlatmakta fayda var… On seneye yakındır süper kahramanların sinemadaki hakimiyeti son birkaç yıldır televizyon ekranında da kasırga estiriyor.

X-Men dizisinde çocuklarının mutant güçlere sahip olduğunu öğrenen bir ailenin kendilerini takip edenlerden kaçmasını konusu işlenecek. Bu dizi serüveninin de elbette X-Men’in sinema evreninin de içinde olacağını belirtmek gerekiyor. Dizi hakkında güncel bilgiler henüz tam netleşmese de yakında konuyla ilgili daha geniş bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. Bir diğer haber olarak da Fox’un kardeş yayını olan FX’te de X-Men serisi ile alakalı olarak “Legion” adlı bir dizinin başlayacağını belirtelim.

Başa dön tuşu