Yerli Dizi

Fox’un yeni dizisi “Adı: Zehra” ilk bölümüyle kaçıncı oldu?

FOX’un merakla beklenen, yapımcılığını NTC Medya/Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Taner Akvardar’ın oturduğu, senaryosu Bekir Baran Sıtkı, Murat Emir Eren ve Rana Mamatlıoğlu tarafından kaleme alınan “Adı: Zehra” dizisi dün akşam izleyiciyle buluştu. Dizinin ilk bölüm performansı ne çok iyi ne de çok kötüydü. Adı: Zehra’nın en iyi reyting performansı ABC1 kategorisinde gerçekleşti.

ADI: ZEHRA’DAN İYİMSER BAŞLANGIÇ

Adı: Zehra, Genel kategorisinde 8 sırada yer alırken AB’deki reytingi bir basamak yukarıdaydı. Dizi AB kategorisinde 7. sırada yer alırken ABC1 kategorisinde ise 5. sırada yer aldı.

SOSYAL MEDYA PERFORMANSI DA FENA DEĞİLDİ

Dün akşam ekranlara ilk bölümüyle gelen “Adı: Zehra”, sosyal medyada en çok konuşulan diziler arasında yer aldı. Twitter’da TT listesine girmeyi başardı.

Çekimleri İstanbul’da devam eden dizinin oyunu kadrosunda Zeynep Çamcı, Alican Yücesoy, Hatice Aslan’ın yanı sıra İnanç Konukçu, Emre Kıvılcım ve Seda Güven gibi başarılı oyuncular da yer alıyor.

Frankfurt’da tutucu bir Türk ailesinin kızı olarak dünyaya gelen, 22 yaşındaki Zehra’nın, Almanya’daki yoksul ve bağnaz ailesinin evinde başlayıp, İstanbullu zengin bir ailenin sırlarla ve korkunç bir suçla gölgelenmiş konağında devam eden öyküsünü anlatan “Adı: Zehra”nın ikinci bölümünün fragmanı da yayınlandı.

 

Geçtiğimiz akşam PM Maslak 1453’te düzenlenen dizi gösteriminde FOX yöneticileri, dizinin başrol oyuncuları ve tüm dizi ekibi bir araya gelip, keyifli bir akşam yemeği eşliğinde dizinin ilk bölümünü izlemişlerdi.

Dizinin oyuncularından Zeynep Çamcı, Hatice Aslan, Seda Güven, Emre Kıvılcım, İnanç Konukçu ve tüm diğer oyuncular pasta kesip ilk bölümün yayına girmesini kutladıktan sonra, tüm ekiple hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Almanya’da ilginç sahneler yaşadıklarını anlatan Zeynep Çamcı, “Çok heyecanlıyım çok emek verdik. Dizimizin ilk çekimleri Almanya’nın Frankfurt kentinde yapıldı. Başımıza ilginç olaylar geldi. Bunlardan bir tanesi çekimler sırasında sürekli koştuğumu gören Almanların bana yardım etmek istemesi oldu. Kameraları gördüklerinde zorda olsa bunun bir rol olduğuna ikna ettik” dedi.

Dizinin psikolojik yapısının çok iyi olduğunu dile getiren Hatice Aslan, “Dizi şiddetin varlığını ve bir kadının şiddete boyun eğmeyerek kimlik arama çabasını anlatıyor” diye konuştu.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu