SinemaYoutube

Fragmanı filmin kendisinden daha çok ilgi gördü…Enes Batur sinemaya tövbe edecek mi?

Türkiye’nin 10 milyonun üzerindeki abone sayısıyla dikkat çeken genç YouTuber’ı Enes Batur’un son filmi Enes Batur: Gerçek Kahraman filmi gişede tam bir hayal kırıklığı yaşatıyor.

BUGÜNE KADAR TOPLAM 270 BİN KİŞİ İZLEDİ

Yeni filmin fragmanı, YouTube’da 9.3 milyon izlenmiş. Daha sonra yayınlanan ‘filmin ilk 8 dakikası‘ videosu ise 2 günde 1.6 milyon izlenmeye ulaşınca Enes Batur’un gişe beklentisi yükselmişti. Ama beklenen olmadı.

Enes Batur: Gerçek Kahraman filminin gişe geliri, beklentiyi karşılamaktan uzak görünüyor. Filmi ilk haftasında 196 bin kişi izledi. Filmin vizyona girdiği iki haftalık dilimde bugüne kadarki toplam izleyici sayısı sadece 270 bini buldu. Bu performansla ilk filmin gişe rakamlarını geçmesinin oldukça zor olduğu görülüyor.

Enes Batur’un ilk sinema filmi olan ‘Enes Batur: Hayal mi Gerçek mi?’ 1.5 milyon izleyiciye ulaşmıştı. Batur için bu veriler İlk kez sinema filmi çeken biri için dikkat çekici bir gişe başarısı olarak yorumlanmıştı. Bu sonuç “Sinemada Youtuber dönemi mi başlıyor?” sorusunun gündeme gelmesine neden olmuştu. Ama sonrasında gişede yaşananlar umutların solmasına neden oldu.

31 Mayıs’ta vizyona giren ve Bayram tatiline denk gelen film çocukları ve gençleri sinemaya çekeceği düşünülüyordu. Ama bu düşüncenin gerçeğe dönüşmediği konuşuluyor.

Şimdilerde herkes Enes Batur’un sinema konusunda havlu atıp atmayacağını merak ediyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu