GündemManşet

Fransız siyaset bilimci Defarges’in Erdoğan hakkındaki skandal açıklamasına suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisi hakkında skandal sözleriyle Türkiye’nin gündemine gelen Fransız siyaset bilimci Philippe Moreau Defarges hakkında, suç duyurusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, televizyon programında kendisine yönelik kabul edilemez ifadeleri nedeniyle “Cumhurbaşkanı’na suikaste azmettirmek”ten suç duyurusunda bulundu.

DEFARGES’İN SKANDAL SÖZLERİNE SORUŞTURMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın,  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına dört sayfalık suç duyurusu dilekçesi verdi. Dilekçede Fransız siyaset bilimci Defarges’in,  “… Gördüğümüz kadarıyla hukuki yol kapandı, ya iç savaş ya da söylenmesi zor bir hipotez, Erdoğan’ın öldürülmesidir. Böyle bir ortamda suikastı unutmayalım.” sözlerine yer verildi.

Dilekçede Defarges’in, alenen Erdoğan’a suikaste azmettirmesinin sadece hukukçuların değil, ruh sağlığıyla ilgilenen doktorların da ilgi alanına girdiği kaydedildi.

 

DEFARGES’İN TÜRKİYE’YE GELMESİ DURUMUNDA…
Defarges’e soruşturma açılması talep edilen dilekçede, Türkiye’ye gelmesi veya Türkiye’ye iadesi halinde Defarges’in akıl sağlığının yerinde olup olmadığı konusunda sağlık kurulunca gözlem altına alınması istenmesi dikkat çekti.

Akıl sağlığının yerinde olduğunun tespiti halinde Defarges’in PKK ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle ilişkisi ve suikast talimatını kimlere verdiğinin araştırılması istenen dilekçede, soruşturma sonucunda elde edilen delillere göre Defarges ve bağlantılı kişiler hakkında kamu davası açılması talebinde bulunulduğu haber veriliyor.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı