GündemSosyal Medya

Fuat Avni hesabının kime ait olduğu deşifre oldu

Fuat Avni hesabının kime ait olduğu belirlendi…İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Fetullahçı Terör Örgütü’nün medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde örgütün “Fuat Avni” isimli sosyal medya hesabının kim tarafından ve nasıl kurulduğu da deşifre edildi.

Savcılık, “Muhammed Said Solak”ismiyle kurulan hesabı incelemeye aldı. Solak’ın 2012’de mahkeme kararıyla ismini “Said Sefa” yapan, FETÖ’cü ‘Haberdar’ sitesinin Yayın Yönetmeni Said Sefa olduğunu tespit etti.

Destekten TR

FUAT AVNİ FETÖ’NÜN ANONİM HESABI OLDU

Destekten TR

Sabah gazetesinin haberine göre hesabın 14 Şubat 2014’te fuatavni’ye dönüştürüldüğü anlaşıldı. Said Sefa’nın “fuatavni” haberini ilk yapan ‘merkürhaber’ sitesinde de yazar olarak görüldüğü ve sitede bu hesabın tanıtılmasını sağladığı da belirlendi.

Destekten TR

Savcılık, Fuat Avni hesabında kullanılan yazım dilini bilirkişi uzmanlarına da inceletti. Uzmanlar, “Korkma titre” ve “Kaybedenlerdensiniz”ifadelerinin, Sefa’nın yazım diline uyduğunu belirledi. Savcılığın tespitlerine göre; Fuatavni isimli adres açıldıktan sonra örgütün anonim hesabı haline geldi ve şifresi örgütün önemli isimleri ile paylaşıldı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Murat Çağlak tarafından yürütülen soruşturmada Said Sefa’nın yanı sıra birlikte çalıştığı Davut Aydın isimli kişi de şüpheli oldu.

Soruşturma kapsamında FETÖ adına gerek basında gerekse de sosyal medyada faaliyet yürüten 25’i tutuklu toplam 29 şüpheli hakkında iddianame yazıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR