Medya

Fuat Uğur: Ekşi Sözlük’ün kapatılması lazım

TGRT Haber’de bugün yayınlanan, Fuat Uğur ve Cem Küçük’ün yer aldığı Medya Kritik adlı programda Ekşi Sözlük ile ilgili ilginç açıklamalar vardı. Cem Küçük Ekşi Sözlük’te kendisi için yazılan ve de hakarete varan içeriklerden yakındı. Fuat Uğur ise Ekşi Sözlük’te takma isimlerle değil açık isimlerle paylaşım yapılmadığı takdirde bu mecranın kapatılması gerektiğini söyledi.

TAKMA İSİMLE NEFRET SUÇU İŞLENİYOR

Cem Küçük, Ekşi Sözlük’teki zihniyetin ideolojik açıdan koyu bir taassup içinde olduğunu anlattı. Sözlük’te kendisi için “Cem Küçük’ü 15 parçaya böleceksin”  şeklinde paylaşımlar yapıldığına dikkat çeken Küçük, “bunlar hiçbir halt edemezler, çünkü bunlar korkaktırlar. Bunlardan bir şey olmaz ama gerçek değil farklı isimlerle yazıyorlar” diye konuştu.

Bunun üzerine Fuat Uğur ise Ekşi Sözlük’ün ya derhal kapatılması gerektiğini ya da açık ve gerçek isimle paylaşımlar yapılması gerektiğine dikkat çekerek “orada yapılan bir nefret suçudur ve antidemokratik bir olaydır; takma adla kimseye hakaret edilemez” dedi.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu