Gündem

Fuat Uğur’dan Meltem Cumbul’a ‘Otoyol’ soruları

Hizmete açılan ‘İstanbul-İzmir Otoyolu’nu kullanan ünlü popçu Demet Akalın, yeni yoldan övgü dolu sözlerle bahsetmiş Akalın’a muhalif kesimlerden tepkiler gelmişti. Oyuncu Meltem Cumbul, Demet Akalın’a verdiği cevap medyada gündem olmuştu. Otoyol tartışmasına Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur da katıldı.

Meltem Cumbul’un ” Demet Akalın, asgari ücret 2 bin tl, o yol 500 tl…Senin gelirin 600 bin tl diyelim, o yol sana 150 bin tl olsun ve bir daha geç bakalım, pahalı mı, değil mi?” şeklindeki tepkisi gündem olmuştu. Tartışmaya katılan Fuat Uğur oyuncu Meltem Cumbul’a rakamlarla karşılık verdi.

Fuat Uğur, Cumbul’a cevaben şunları kaydetti:

“Asgari ücret 2000 TL @m_cumbul doğru. Şimdi birkaç rakam. Bu bayram 14 milyon kişi yola çıkıp Tatile gitti.
4 milyon araç tatile gitti. Bir araç fiyatı asgari ücretin ortalama 40-50 katı. Her aile tatile ortalama 5-6 bin lira harcadı.3 kat. Kalanlar kurban kesti.Bu nasıl oldu?

Bir şey daha @m_cumbul 2018 yıl itibariyle trafikteki 22 milyon 135 bin taşıtın % 54’ü otomobil. Yani 12 milyona yakın.  Asgari ücretle nasıl alınıyor bu? % 16,4’ü kamyonet. % 4’ü kamyon. Yaklaşık bir milyon. Fiyatı Asgari ücretin 150 katı. Nasıl oluyor? Bizi aydınlatın lütfen”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu