Medya

Fuat Uğur’dan ve Nevşin Mengü’ye Fatih Portakal tepkisi

Fox TV Ana Haber Spikeri Fatih Portakal’ın canlı yayında “hadi meydanlarda doğalgaz zamlarını protesto edin” minvalindeki çıkışının yankıları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Portakal’ı isim vermeden eleştirmiş “Bir tanesi TV ekranlarından kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak, ahlaksıza bak. Bu ne terbiyesizliktir?” şeklinde çıkışta bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine Fatih Portakal’a yüklendi. Nevşin Mengü’nün Portakal’a destek çıkmasına Fuat Uğur’dan tepki geldi.

FUAT UĞUR’DAN NEVŞİN MENGÜ’YE CEVAP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya’da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Fatih Portakal’a yönelik sarf ettiği ” Birileri Portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir nedir? Haddini bil, haddini. Bilmezsen haddini, bu millet patlatır enseni. Bu milletle dalga geçilmez.” sözüyle dikkat çekti.

Cumhurbaşlkanı Tayyip Erdoğan’ın Fatih Portakal için kullandığı ifadeler sosyal medyanın da gündemindeydi. Olay, iktidar muhalifi isimlerle iktidara yakın gazeteciler arasında polemiklere konu oldu.

Muhalif kesim, Fatih Portakal’a destek çıkarken, iktidara yakın isimler Portakal’ı kıyasıya eleştirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verdiler…

DW Türkçe’ye röportajlar yapan Nevşin Mengü, “Bir devlet adamının bir gazeteciye “portakal mısın narenciye misin! ensene patlatırlar!” demesi normal değil. Türkiye’de normal oldu ama normal değil.” diye yazdı.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur ise Nevşin Mengü’nün yaptığı paylaşıma tepki verdi. Uğur, “Dünyanın hiçbir ülkesinde de haber sunucusu insanları sokağa çağırıp eylem provokasyonu yapmaz. Asıl normal olmayan bu Nevşin Mengü. Eğer sen bir provokatör muhalif lider gibi davranırsan Cumhurbaşkanı da seni öyle algılama hakkına sahiptir. Üstelik sonuna kadar da haklıdır.” diye yazdı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu