M.Bey/ÖzelTelevizyon

Futbol maçlarının unutulmaz yönetmeni mesleğe veda etti (Medyabey-Özel)

Türkiye’de futbol maçları denince akla gelen ilk yönetmen olan Musa Çözen mesleğe veda etti. Süper Lig’te en son 17 Eylül’de Alanyaspor-Fenerbahçe maçını çeken ve sonrasında yaklaşık iki aydır sağlık sorunları yaşayan ünlü yönetmen Digiturk yönetimiyle de anlaşarak bugün itibarıyla mesleğine veda etti.

MUSA ÇÖZEN YÖNETMENLİĞE VEDA ETTİ

Mesleğe TRT’de başlayan ve yaklaşık 40 yıldır faal olarak çalışan ünlü maç yönetmeni Musa Çözen artık maç çekmeme kararı aldı. Çözen’in bu kararı almasında yaşadığı sağlık sorunlarının etkisi olduğu öğrenildi. beIN Media’nın yöneticileriyle görüşen Çözen, bundan böyle görev almayacağını yetkililere iletti.

MUSA ÇÖZEN KİMDİR?

Kırşehir doğumlu olan Musa Çözen, 10 Nisan 1974 yılında TRT’ye resim seçici kadrosuyla başladı. 6 yıl resim seçicilik yaptı. 1980 yılından itibaren ise TRT Haber Merkezi’nde yönetmen olarak çalışmaya başladı.TRT’de başladığı meslek hayatına özel televizyonların kurulması sonrasında özel kanalların önemli prodüksiyonlarında yönetmenlik yaptı. 1 Aralık 1991’de TRT’den istifa ederek Show TV’ye geçti. SHow TV’de ve o zaman ona bağlı olan Cine5 kanalında ağırlıklı olarak o zamanki adıyla 1. lig maçlarında yönetmenlik yaptı. Aralarında “32. Gün” de olmak üzere birçok televizyon programının da çekimlerinde yönetmenlik görevini üstlendi. Çözen, Digiturk’te uzun yıllardır başta Süper Lig karşılaşmalarının yayını olmak üzere yönetmenlik yapıyordu.

MEDYABEY-ÖZEL

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu