Yazarlarımız

SABRİ’Yİ SOSYAL MEDYADAN KİM KURTARACAK!

sabri-twitter

“Adın çıkmış dokuza, inmez sekize!”…İşte G.Saraylı futbolcu Sabri’nin durumunu özetleyen en güzel tabir bu olsa gerek.

Gerçekten de pekçok ünlü isim zaman zaman sosyal medyada olumsuz gündem olmaktan kendini kurtaramıyor.Ama Sabri’yi bu örneklerden ayıran bariz bir fark var. Sabri her daim olumsuz gündem. Onun kadar istikrarlı bir biçimde bugüne kadar sosyal medyada taşlanan bir figür herhalde yoktur.

Peki, Sabri’nin sosyal medya ile yıldızının bir türlü barışmamasının nedenleri ne olabilir? Eminim bu konuyu benim gibi merak edenleriniz çoktur.Bana göre Sabri’yi savunmasız bir biçimde sosyal medya topunun önüne koyan gelişme Türkmax’te M.Alibora ve arkadaşlarının yaptığı Heberler’deki espriler oldu.Sabri Sarıoğlu’nun çektiği şutlar üzerine yapılan komik çeşitlemeler birbirini izledi. Kabul edelim ki bu esprilere çoğumuz güldük. Olay başlangıçta kendi içinde çok matrak gidiyordu ama haberlerin daha doğrusu “heberlerin” ardı arkasının kesilmemesi bir zaman sonra Sabri için kabusa dönmeye başladı. Hatta milli futbolcu Heberler’deki esprilerin kariyerini olumsuz etkileyeceğinden şikayet ettiği şeklindeki haberleri yayıldı medyaya. Yapılan “heberlere” bakınca pek haksız da sayılmazdı doğrusu.

Sabri’nin imaj olarak başına gelen bu “felaket” gelişmenin ardından başka bir felaket gelişme yaşandı…Yaptığı komik kolpa haberlerle internet fenomeni haline gelen Zaytung’daki Sabri haberleri de olaya iyice nane limon olmuştu. Bu iki unsur birleşince Sabri için 9’dan 8’e inmeyen süreç de iyice pekişmiş oldu.

Bu durumda “Sabri ne yapmalı” sorusu geliyor akıllara…Kabul edelim ki Sabri’nin adeta çığ gibi büyüyen bu tablo ile tek başına mücadele etme şansı yok. Artık olaya profesyonellerin el atmasının zamanı geldi de geçiyor bence.Ya G.Saray kulübü ona yardımcı olmalı ya da Sabri profesyonel bir danışmanlık hizmeti alıp bu süreci bugüne kadar olduğu gibi izlememeli. Yoksa saha içindeki en masum yanlışı bile “çarpan etkisi” yapacak, sosyal medyada yine çığ olup üzerine düşecek.

sabri2

Sabri’ye danışmanlık veren şirket, onun giydiği kıyafetten mikrofonlara konuşurken kullanacağı ifadelere varıncaya kadar bir program geliştirmeli.Ya da Sabri’nin bir süre hiçbir medyada boy göstermemesine karar verilip sonrası için hazırlanan programa uyulmalı.

Sabri bundan sonraki futbol kariyerini önemsiyorsa bu hamleyi bence mutlaka yapmalı. Baksanıza R.Madrid maçı sonrasında Melo ile sohbet eden Ronaldo, Sabri’nin seslenişini duymadığı için ortaya çıkan durum, sosyal medyanın Sabri için yeniden bir canavara dönüşmesine yetti. Yok Ronaldo Sabri’yi kaale almamış, Sabri’nin karizma iyice silinmiş; daha ne acımasız göndermeler ortalıkta arzı endam edip durdu.Oysa sahada yaşanan olayın sosyal medyada anlaşıldığı gibi olmadığını hepimiz gördük.Başka bir futbolcunun başına gelse kimse olaya bu denli odaklanmayacaktı belki de…

Sevgili Sabri’nin yukarıda anlatmaya çalıştığım “dokuz sekizlik” durumuna hiç vakit geçirmeden bir çözüm bulunmalı.Hem de hemen!

Yoksa Türkiye Süper Ligi’nde her daim fizik olarak maça hazır olan, diri koşular yapabilen kimi eksik yönleri bulunsa da forması için sahada çok çalışan Sabri’ye yazık olacak..

ŞADAN KABA/ MEDYABEY

https://twitter.com/Sadan_Kaba

https://www.facebook.com/medyabey

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu