Dijital Platformlar

Gain’den yeni yarışma… “Gain Açık Mikrofon” başvuları başlıyor

GAİN Açık Mikrofon için başvurular 11 Ekim’de başlıyor. Yarışmaya katılmak için ilk yapılması gereken Instagram’da @gain ve GAİN Açık Mikrofon yarışmasının Instagram hesabı @acikmikrofonrap adreslerini takip etmek. Daha sonra yarışmacı adaylarının www.gainacikmikrofon.com adresinden başvuru formlarını doldurması ve beat’leri indirmesi gerekiyor. Adaylar, seçecekleri beat’lerle kendi şarkılarını hazırlayarak #GainAçıkMikrofon etiketiyle Instagram’da paylaşacak.

Türkçe Rap’in underground yıllarından bu yana öncüsü olan CEZA’nın liderliğinde Server Uraz, Tepki ve Aspova gibi başarılı ve üretken isimlerden oluşan jüri, GAİN Açık Mikrofon yarışmasıyla genç rapçilere hem koçluk yapacak hem de adil ve yarışmacı odaklı bir yarışma ortamıyla mikrofonun yeni sahibini bulacak.

Seyircilerin sahneye çıktığı “Open Mic” kültürünü mücadele ruhuyla birleştirecek yepyeni yarışma “GAİN Açık Mikrofon” için başvurular başlıyor. Adaylar, önceden hazırlanan beat’lerin üzerine yazacakları şarkılarıyla Instagram üzerinden yarışmaya başvuru yapabilecek.

“GAİN Açık Mikrofon” yarışmacıları rap müzik efsanesi CEZA’nın mentorluğunda ve sektörün önde gelen isimleri Server Uraz, Tepki ve Aspova’nın desteğiyle adım adım zirveye ilerleyecek. Ekranların deneyimli yüzü Öykü Serter programın sunuculuğunu üstlenirken, rap müzik sahnesinin bir diğer önemli ismi Beta ise programda host sunucu olarak yer alacak.

100 bin TL, kendi single’ının kaydı ve single’a özel video klibine sahip olma şansı

Yarışmada zirveye tırmanacak isim hem 100 bin TL para ödülü kazanacak hem de jürideki yetenekli isimlerin desteğiyle kendi single’ı ve video klibinin sahibi olacak. Kazanan yarışmacının single’ının prodüktörlüğünü kendi de müzisyen olan ve Epidemik Yapım ile Ben Fero, Ceg, Şanışer gibi isimlerin milyonlarca dinlenen işlerinin yapımcılığını yapan Server Uraz yapacak. Yönetmen kimliğiyle sektörde öne çıkan Tepki, yarışmacıların kliplerini hazırlamalarına destek verecek. Aspova ise genç yeteneklerin şarkılarında aranje ve mix mastering adımlarında görev alacak.

Yarışmacılar rap dünyasının önde gelen isimleri ile çalışma şansı yakalarken, ayrıca heyecanı zirveye taşıyacak cypher’ların da parçası olacak. Dahası, konuk sanatçıların gerçekleştireceği konser tadındaki canlı performansları sette birebir izleme şansı yakalayacak.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu