Sinema

Galası yapılan Ali vizyon için gün sayıyor

Gerçek bir hikayeden esinlenilen Ali adlı film, 22 Mart tarihinde vizyona giriyor.

‘ALİ’NİN GALASI YAPILDI

Yılın en dokunaklı hikayesiyle ‘Ali’ filmi Kanyon AVM Cinemaximum Sinemaları’nda gala yaptı, izlyeneler salonu gözyaşlarıyla terketti. Gerçek bir hikayeden esinlenilerek yazılan çarpıcı hikaye, deyim yerindeyse tüm gala davetlilerini koltuklarına çiviledi. Film, finalde uzun uzun alkışlanırken izleyenler salonları ıslak gözler ve cevap vermesi çok ama çok zor bir soruyla terk etti; “Sen olsan ne yapardın?”.

FİLM ÇIKIŞINDA RÖPORTAJ VEREMEDİLER

Oğullarının amansız bir hastalık, mide kanseriyle mücadelesinde hayat, bir babayı öyle bir zor karar vermeye itiyor ki…Babanın verdiği bu can alıcı karar izleyenlerin yüreklerinde zor bir vicdan muhasebesine sebep oldu. Film çıkışında röportaj veren davetliler konuşmakta güçlük çekti.

Film gösteriminden hemen önce basınla bir araya gelen film ekibi film çekimleri boyunca sette çok hüzünlü bir havanın hakim olduğunu ve zaman zaman çekimlere ara vermek zorunda kaldıklarını söylediler. Basın toplantısına filmin yönetmeni Ramazan Özer, senaristi Gurbet Gurur Cantürk ve oyuncular Gürbey İleri (Ali), Karel Gürtekin (Aslı), Hakan Meriçliler (Cemil), Semra Dinçer (Gülizar), Köksal Engür (Cevdet), Baran Şükrü Babacan (Mustafa), Tolga Canbeyli (Sefa), Yiğit Alp Karadayı (Mürsel), Seyhan Arman (Lütfiye) katıldı.

Gürbey İleri: “Çok samimi ve çok gerçek bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Film, kansere yakalanmış bir çocuğun yaşadığı çaresizliğini anlatıyor. Umut var mı sorusuna cevap vermek gerekirse bu filmde; her şeyi öylesine çok çabuk tükettiğimiz bir devirde yaşıyoruz ki, karşı taraftan bir beklenti olmadan değer vermeyi unuttuk. Sevgiyi unuttuk. Filmimiz ailemizin, sevdiklerimizin, sağlığımızın kıymetini bilmemiz gerektiğini tekrardan hatırlatacaktır diye düşünüyorum.”

“BU FİLM GERÇEĞİN KENDİSİNDEN DAHA GERÇEK”

Hakan Meriçliler: “Bu film gerçekten daha gerçek! Birazdan ben de ilk defa seyretmiş olacağım filmi ama şunu söyleyebilirim ki, bu filmde olduğum her ana kefilim. Böyle filmlerde sadece oynamak yetmez, çok daha başka unsurlar da gerekli. Bu anlamda filme tam anlamıyla kefilim.”

Karel Gürtekin: “İnsanların bu filme geldikten sonra sevdiklerine sıkı sıkı sarılacaklarını, onları biraz daha sahipleneceklerini düşünüyorum. Biz filmi çekerken gerçekten çok duygulandık. Türkiye’de, belki şu son dönemdeki, en iyi dram filmlerden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim.”

Senaryosu Gurbet Gurur Cantürk’e ait olan filmin yönetmenliğini Ramazan Özer üstleniyor. Efektif Sanat Fatih Gürler’in yapımcılığını üstlendiği ‘Ali’ 22 Mart’ta vizyona giriyor.

“ALİ” FİLMİ KÜNYE

Yapımcı: Efektif Sanat / Fatih Gürler

Yönetmen: Ramazan Özer

Senaryo: Gurbet Gurur Cantürk

Müzik: Alper Aytekin

Oyuncular: Gürbey İleri (Ali), Karel Gürtekin (Aslı), Hakan Meriçliler (Cemil), Semra Dinçer (Gülizar), Köksal Engür (Cevdet), Baran Şükrü Babacan (Mustafa), Tolga Canbeyli (Sefa), Yiğit Alp Karadayı (Mürsel), Seyhan Arman (Lütfiye), Murat Prosçiler (Doktor).

Tür: Dram

Süre: 110 Dk.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu