Spor

Galatasaray Fenerbahçe derbisinin saati belli oldu

Yılan hikayesine dönen dev derbinin günü büyük tartışmalar sonunda belirlendi Derbinin saati ile ilgili tartışma da netlik kazandı.

istanbul’da Taksim’de yaşanan patlamanın ardından tüm yurtta nevruz haftası güvenlik gerekçesiyle ertelenen Galatasaray-Fenerbahçe maçının tarihi yapılan ateşli tartışmalar sonunda karara bağlanmış ve derbinin gününü  TFF 13 Nisan Çarşamba günü olarak belirtmişti.

Sabah’ın haberine göre; İl Güvenlik Kurulu’nun maçı gündüz oynatma seçeneğini masada tuttuğu ve bu konuyla ilgili kesin kararı henüz vermediği öğrenildi. Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki son gündüz maçı 12 yıl sezon önce pazar günü oynanmıştı. 2003-2004 sezonunda G.Saray’ın ev sahipliğinde Olimpiyat Stadı’ndaki maç 2-2 bitmişti.

DERBİNİN SAATİ BELLİ OLDU

Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında ertelenen Galatasaray – Fenerbahçe karşılaşmasının oynanma tarihi belli oldu. Derbi, 13 Nisan Çarşamba günü saat 19.30’da oynanacağı açıklandı.

Süper Lig’in 26. haftasında ertelenen Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin 13 Nisan’da oynanacağı açıklanmış ama gündüz maçı olabileceği haberleri çıkmıştı.

Bugün toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu, TT Arena’daki derbinin saatini belirledi. Buna göre Galatasaray-Fenerbahçe derbisi söz konusu tarihte ve  19.30’da oynanacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu