Spor

Galatasaray kulübü filede Rusların çirkin oyununu ifşa etti

Galatasaray Daikin ve Rus Dinamo Krasnodar kadın voleybol takımları arasında oynanan 2016 CEV Volleyball Cup Finali ilk maçının ardından Rus ekibi çirkin senaryolarla takımımızı eleme ve moral bozma senaryoları üzerinde çalışıyor.

Maç sırasında Rus ekibinin çevirdiği dolaplar kameralara da yansıdı. Kenarda oturan bir sporcu takımın antrenörü Ataman Güneyligil’e çirkin imalarda bulundu. Sosyal medya üzerinden Galatasaray Bayan Basketbol takımı aleyhine başlatılan kampanyaya Rus basını da koro halde katıldı.

Gelişmeler üzeri,ne Galatasaray kulübünden resmi bir açıklama yapıldı. Açıklamada Rus bayan voleybol takımının çirkin emelleri ifşa edildi.

Galatasaray kulübünün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

29 Mart Salı akşamı, İstanbul Burhan Felek Voleybol Salonu’nda, Galatasaray Daikin ile Rus ekibi Dinamo Krasnodar arasında oynanan 2016 CEV Volleyball Cup Finali ilk maçının ardından, Rus oyuncu Tatiana Kosheleva tarafından sosyal medya kanalıyla başlatılan karalama kampanyası, Rus basınında abartılarak sürdürülüyor. Kupayı kaybetme korkusunu Galatasaray’ın hırsı ile fazlasıyla hisseden Rus spor medyası, başta siyaset gibi saha dışı unsurları oyunun içine çekerek yalanlar üzerine kurulu planlı bir saldırı stratejisi ile hareket ediyor. Maçı sahada değil de saha dışında kazanmak için fair play ruhundan uzak bir mücadele yürütülüyor.

Herkesin bilmesini isteriz ki ne Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı Baş Antrenörü Ataman Güneyligil, ne de arma sevdası ile tribünleri dolduran şanlı Galatasaray taraftarı maç içinde rakip takımı fair play kuralları dışında rahatsız edecek hiçbir davranışta ve eylemde bulunmamıştır. Kaybetme psikolojisinin yaşattığı korku ile Rus basını tarafından başlatılan iftira dolu karalama kampanyasının her detayını yakından takip ettiğimizi ifade ederken, kupa yolunda hiçbir engel tanımadığımızı, Burhan Felek Spor Salonu’nda olduğu gibi yine sahada, Galatasaray armasına yakışır mücadelemizi vererek hak ettiğimiz kupa ile Türkiye’ye dönmek için mücadele edeceğimizi yinelemek isteriz.

Galatasaray Spor Kulübü

İşte maç sırasında kameralara takılan ilginç görüntüler:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu