Spor

Galatasaray’dan “Dumankaya” hamlesi

Sezon başında Dumankaya İnşaat firması ile sponsorluk anlaşması imzalayan Galatasarau Kulübü, anlaşmayı sonlandırma kararı aldı.

Dumankaya firmasıyla 3 yıllık forma göğüs sponsorluğu anlaşmasına imza atan Galatasaray Kulübü, bu birlikteliği dün akşam itibarı ile sonlandırdı.

Galatasaray’ın bu hamlesine Dumankaya İnşaat Grubu’na ‘Paralel Yapı’ Operasyonu kapsamında soruşturma açılmasının etkili olduğu haber veriliyor.

YÖNETİM KURULUNDA KARAR ALINDI

Galatasaray Yönetim Kurulu’nun dün yaptığı toplantıda konu masaya yatırıldı. Dumankaya firmasının durumu konuşuldu ve sözleşme iptali gündeme geldiği öğrenildi.

Yöneticilerin tek tek görüşlerini dile getirmelerinin ardından firma ile yolların ayrılması kararı alındı.

Kararın hemen ardından sözleşmenin feshi ile ilgili görüşmelere başlandı ve fesih metni hazırlandı. Dumankaya İnşaat Grubu’nun onay vermesiyle 2016-17 ve 2017-18 sezonları ile ile ilgili mukavele feshedildi.

Galatasaray Kulübü’nün, söz konusu firmadan bu sezonun parası olan 9 milyon TL’yi tahsil ettiği de belirtildi. Dumankaya İnşaat Grubu, bu paranın yarısını gayrimenkul yarısını ise senet olarak ödemişti.

DUMANKAYA PARALEL OPERASYONUNDA KİMLER GÖZALTINA ALINMIŞTI?

Dumankaya İnşaat’a paralel yapı kapsamında,  Anadolu Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile İstanbul merkezli 9 ilde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ne yönelik operasyon düzenlenmiş, operasyon kapsamında ‘FETÖ-PDY’ yapılanmasınca Dumankaya Holding Onursal Başkanı Halit Dumankaya, Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya gibi isimlerin bulunduğu 140 kişi hakkında gözaltına alınmıştı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu