Spor

Galatasaray’ın son şansı Ersun Yanal

Galatasaray verimsiz hatta kötü geçirdiği sezonunu yaralarını sarmak için yeniden Ersun Yanal’a göz kırpıyor. Şu an takımın başında olan ve sezon sonuna kadar kalması planlanan Jan Olde Riekerink de istenileni veremeyince Galatasaray yönetimi yeniden Ersun Yanal konusunu gündeme getirmeye başladı.

Takımın başarısız grafiği üzerine gelen eleştirilerden bunalan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in daha önce soğuk baktığı Ersun Yanal üzerinde farklı düşünmeye başladığı ifade edilirken, Galatasaray son şansı olarak Ersun Yanal’ı görüyor yorumları yapılıyor.

Yanal- Fenerbahçe soğukluğu Galatasaray’a yarayacak gibi

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Ersun Yanal son dönemlerde adını anan eski takımı Fenerbahçe’ye geri dönmeyi düşünmediğini belirtmiş bu durumda Galatasaray yönetimi için bir umut doğmuştu. Gelen bilgilere göre Galatasaray tecrübeli hoca Ersun Yanal ile aracılar aracılığıyla temas kuruyor ve Ersun Yanal da Galatasaray takımının başına geçme konusunda olumlu bir tavır sergiliyor.

Yanal Hoca sezon bitmeden Galatasaray başına gelebilir

Galatasaray yönetimi ve teknik direktör Ersun Yanal hoca ile anlaşma sağlanırsa, Ersun Hoca’nın sezon bitmeden takımın başına getirilmesinin planlandığı ve yönetimin kupa finaline kadar tecrübeli hoca ile anlaşmayı amaçladığı belirtiliyor. Ersun Yanal Galatasaray’da hocalığı kabul ederse, Yanal’ın , 26 Mayıs’ta Antalya’da oynanacak final maçında kulübede olacağı tahmin ediliyor.

Fenerbahçe taraftarı da Ersun Yanal’ı istiyor

Son haftalarda 3 lig maçında 7 puan kaybeden Fenerbahçe taraftarı,  şampiyonluk yarışında aldığı ağır darbenin sebebini de teknik direktörde görüyor. 2013-2014 sezonunda Fenerbahçe’yi şampiyonluğa taşıyan Ersun Yanal hoca’nın adı taraftarların ağzından düşmüyor. Fenerbahçe-Mersin İdmanyurdu maçı öncesi, Fenerli futbolcuların sahaya ısınmak için çıktığı sırada tribünlerden “Ersun Yanal” tezahüratı yapılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR