Dijital PlatformlarFragmanlarMagazinMedyabey TV

Game of Thrones 7. sezon 7. bölüm fragmanında büyük savaş başlıyor! (GOT 7/7son fragman)

Jon Snow’un anlattıklarını bizzat yaşayarak deneyimleyen ve Akgezenler karşısında ejderhalarından birini kaybeden Daenerys Targaryen, Kuzey’deki Kral’a onunla birlikte hareket etme sözü veriyor. Game of Thrones’da bir sezonun daha sonuna geldi. Efsane bölümleri ile bu yıl da izleyicilerine doyumsuz bir dizi keyfi yaşatan Game of Thrones önümüzdeki hafta sezon finali yapacak. Game Of Thrones (GOT) 7. sezon 7. bölüm Türkçe altyazılı olarak fragmanı yayınlandı. Akıllara yine o soru geldi? Acaba Game of Thrones 7. sezon 7. bölüm internete sızdı mı? Yayınlanan son bölümüyle nefesleri kesen Game Of Thrones’un sezon finali özeti, fragmanı, 6. bölüm incelemesi ve Game of Thrones 7. sezon tüm bölüm özeti haberimizde…

Game Of Thrones dizisinin yayınlana son bölümünde (6. bölüm) Ak gezenleri aramaya giden Jon Snow ve arkadaşları kötü bir sürprizle karşı karşıya kaldı.Jon Snow’un anlattıklarını bizzat yaşayarak deneyimleyen ve Akgezenler karşısında ejderhalarından birini kaybeden Daenerys Targaryen, Kuzey’deki Kral’a onunla birlikte hareket etme sözü verdi. Köşeye sıkışan Jon Snow ve arkadaşlarının yardımına Khaleesi koştu. 3 ejderhasıyla beraber Ak Gezenlere dehşet saçan Khaleesi’nin başına ise kötü bir sürpriz geldi. Game of Thrones (TAHT OYUNLARI) fırtınasında sezon sonu geldi çattı. Jon Snow’un Akgezenler iddialarını önceleri ciddiye almayan Khaleesi ve Cersei artık gerçeği görüyor. Khaleesi bizzat yaşayarak öğrenirken, Cersei için kanıt hazırdır… Bu savaş yaşayanlarla ölüleri karşı karşıya getiriyor… İşte Game of Thrones 7. sezon 7. bölüm yani sezon finalinde yaşanacaklar…

Game Of Thrones’ın 7. sezon 7. bölümü 28 Ağustos Pazar günü yayınlanacak

GOT’ta sezon finali  28 Ağustos 2017 Pazartesi günü yayınlanacak. Ancak izleyicilere söyleyelim ki; sezon finali Türkçe altyazı olarak sızdırılmadı. Büyük bir olasılıkla kendi gününde ve kendi saatinde yayınlanacak olan Taht Oyunları’nda bu kez beklenildiği gibi bir sızdırma söz konusu değil…

Game of Thrones sezon finali: Büyük Savaş Başlıyor!

Krallıklar arasında gerilim artarken, Jon Snow, Duvar’da bulunduğu zamanlardan bu yana bildiği Akgezenler konusunda herkesi ikna etmeye çalışıyor. Bunun için Khaleesi’nin yanına giden Snow anlattıklarıyla onu tam olarak ikna edemezken, Khaleesi bizzat yaşayarak, acı çekerek Akgezenler konusunun ne kadar ciddi olduğunu öğreniyor. Diğer yandan Cersei’yi ve diğerlerini ikna etmek için kanıtlarını da yanlarına almayı başaran Jon Snow ve ekibi şimdi yaşayanları Akgezenler karşısında birleştirmeye çalışıyor. Ordular toplanıyor ve Kuzey’deki Kral olacakları anlatıyor.

İşte Game Of Thrones 7. sezon 7. bölüm fragmanı 

https://www.youtube.com/watch?v=VXgvKLlBsmE&feature=youtu.be

Game of Thrones 6. bölüm incelemesi… Son bölümde neler yaşandı?

Game of thrones 7. sezon 6. bölümü olan “Beyond the Wall” bölümünün incelemesi geldi. Jon Snow ile işbirliğine giden Daenerys Targaryen, uzun zaman sonra yeniden Westeros’a döndü ve kontrolü eline almaya başladı. Daenerys Targaryen ile buluşmaması ikazlarına aldırmayan Jon Snow, krallığı Sansa Stark’a emanet ederek yola çıktı. Jon Snow, Güney’e ayak bastığında pek hoş karşılanmasa da zamanla Daenerys Targaryen ile anlaşmaya başladı. Khaleesi büyük savaş öncesi Greyjoy ve Dorne ile güçbirliği yaptı. Öte yandan Greyjoy ve Dorne yolculukları esnasında beklenmedik bir saldırıya uğradı. Lannisterların Euron üzerinden müttefiklerine saldırmasına karşılık vererek düşmanını zayıflatmak isteyen Khaleesi, ejderhasıyla birlikte bizzat savaşa katıldı. Lannisterlar savaştan en fazla zarar gören taraf oldu ancak ejderhalara karşı geliştirilen silah Khaleesi’nin ejderhasının hayatını tehlikeye soktu. Game of Thrones 7. sezon 6. bölüm finalinde son bir hamle yapan Khaleesi, kötü bir sürpriz yaşadı.

Bu sezon neler yaşandı? Game Of Thrones 7. sezonun genel özeti… 

Sansa Stark’la birleşen Jon Snow elini güçlendirmeye çalışıyor. Tıpkı Ned Stark’ın yaptığı gibi müttefikleriyle arasını iyi tutmak ve sağlam bir ilişki kurmak isteyen Snow buna uygun adımlar atsa da, yaşananlar herkesin aklında. Bu yüzden herkes sağlam müttefiklere olan ihtiyaca vurgu yapıyor. Her şeye rağmen Snow Karstark ve Umberleri affeder ve yeniden bağlılık yemini ettirir. Ancak Snow’un bu kararı Sansa’nın pek hoşuna gitmez. Ancak Snow kararlarının tartışılmaması gerektiğini çok net bir şekilde son kez dile getirir.

Daenerys Targaryen uzun zaman sonra yeniden Westeros’a döndü ve kontrolü eline almaya başladı. Duvara ulaşmayı başaran Bran Stark duvarın koruyucularını geçmesi için ikna ediyor. Arya Stark ise ailesinin intikamını almak için harekete geçti ve Freyleri ortadan kaldırdı. Bu Lannisterların tek müttefiklerini kaybetmeleri anlamına geliyordu.

Yalnız kalmak istemeyen Cersei Lannister bu kez iyi ve bağlı bir müttefik bulabilmek için harekete geçti. Greyjoylar ile temasa geçen Cersei, Euron’u konuk etti. Ancak Euron onunla evlenmek istediğini söyledi. Eğer bu olursa Lannister ordusuna katılacağının sözünü erdi. Ancak Lannisterler Balon Greyjoy’u öldürerek Demir Ada’nın başına geçen Euron’ın pek de güvenilir olmadığının farkında…

Khaleesi büyük savaş öncesi Greyjoy ve Dorne ile güçbirliği yaptı. Öte yandan Kuzey’deki kral Jon Snow’a da kuzgunlarla haber gönderen Ejderhaların Annesi, Snow’dan gelecek yanıtı beklemeye başladı. Kuzey’de Jon Snow zaman zaman kararları tartışılsa da aklındakini yapmaya devam ediyor. Daenerys Targaryen ile buluşmaması yönünde telkinlere rağmen krallığı Sansa Stark’a emanet eden Snow yola çıkıyor.

Greyjoy ve Dorne yolculukları esnasında beklenmedik bir saldırıya uğruyor. Euron, Lannisterların yanında büyük savaşa hazırlanırken, önüne gelen bu fırsatı değerlendiriyor. Dorne ve Greyjoy taht sahipleri büyük kayıp veriyor.

Diğer yandan Arya handa eski dostu Al Turta ile karşılaşıyor ve Jon Snow’un kuzeydeki kral olduğunu öğreniyor. Sansa’ya ve Jon’a ulaşma arzusuyla yeniden yollara düşen Arya bu yolculuk sırasında sürpriz bir misafirle karşılaşıyor ancak büyük hayal kırıklığı yaşıyor.

Jon Snow, Khaleesi ile işbirliği yapmak umuduyla Kuzey’dekileri dinlemez ve davete icabet etti ancak gittiğinde işler beklediği gibi ilerlemedi. Targaryen’leri birlikte harekete ikna etmeye çalışan Snow’un en büyük yardımcısı ise Tyrion Lannister oldu. Kraliçe’nin de danışmanı olan Tyrion arabuluculuk yapmaya başladı. Diğer yandan denizde düşmanlarını yenilgiye uğratan Euron, esirleriyle birlikte başkente döndü ve Cersei’ye onu sevindirecek hediyelerini sundu. Kızının ölümüne neden olan Arienne Martell’i karşısında gören Cersei kızının intikamını almak için harekete geçti ve Arienne’i kızının ölümünü seyretmek zorunda bıraktı.

Jon Snow, Güney’e ayak bastığında pek hoş karşılanmasa da zamanla Daenerys Targaryen ile birbirlerini daha iyi anlamaya başladı. Güney’de bulunan ejderhacamını çıkarmak ve bu maddeden Akgezenleri yenmelerine yardımcı olabilecek silahlar yapmak isteyen Snow’a Khaleesi madeni çıkarma izni verdi. Kuzeyin Kralı madene gittiğinde gördükleri karşısında hemen harekete geçip Khaleesi’yi çağırdı ve madende bulduğu çizimleri ona gösterdi. Tarihten gelen bu izler ikiliye birlikte hareket etme konusunda ilham verdi. Lannisterların Euron üzerinden müttefiklerine saldırmasına karşılık vererek düşmanını zayıflatmak isteyen Khaleesi, hem danışmanı Tyrion Lannister, hem de Kuzeyin Kralı Jon Snow’dan fikir aldı. Ardından harekete geçen Khaleesi, ejderhasıyla birlikte bizzat savaşa katıldı. Lannisterların ordularını perişan ederken, ejderhaya karşı geliştirilen silah Khaleesi’nin ejderhasını yaraladı. Khaleesi son bir hamle ile silahı da yok ederken, finalde Jaime Lannister’ın saldırısının karşılığını kötü şekilde aldı.

Ejderhalarıyla birlikte Lannisterlara saldıran Daenerys Targaryen, isteyenlerin kendi safına katılabileceğini ancak kendine karşı çıkanların ise ölümle cezalandırılacağını söyledi. Bunun üzerine Randyll Tarly ve oğlu Dickon ölümü tercih ettiler ve ejderhanın ateşinde can verdiler. Buna şahit olanlar ise diz çökerek onun hükümdarlığını kabul ettiler. Kıştepesinde ise Jon Snow’un yokluğu hissediliyor. Baelish sinsi oyunlarını sürdürürken, Arya gözlerini bir an olsun üzerinden ayırmıyor. Ancak Baelish bu konularda tecrübesini kullanıyor ve Sansa ile Arya’yı karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Brandon Stark ise yeteneklerini kullanarak kuzgunlar sayesinde Ak Gezenleri gördü ve herkese gelen tehlikeyi haber verdi ancak Brandon’dan gelen mesaj kimileri tarafından pek de ciddiye alınmadı. Brandon’un Ak Gezenleri haber vermesi Hisar’da pek ciddiye alınmayınca Sam araya girdi ve bunun önemini anlattı ancak üstatların umursamazlıkları onun çok istediği üstatlığı bıraktı ve babası ile abisinin ejderhalar tarafından yakıldığından habersiz bir şekilde Hisar’dan ayrıldı.

Ak Gezenler konusunda Jon Snow’un girişimi Khaleesi’yi ikna etti ve Khaleesi Tyrion’a Lannisterlarla görüşme izni verdi. Sir Davos ile birlikte Westeros’a gitmeyi başaran Tyrion burada Jaime ile görüştü ve Daenerys Targaryen’in Cersei Lannister ile bir süre ateşkes yapmak istediğini, birlikte ortak düşmana karşı hareket etmeleri gerektiğini anlattı. Jaime bu teklifi Cersei ile paylaştı ve Cersei’nin ilk tepkileri olumlu oldu. Aslında Ak Gezenler konusu Cersei’yi pek ilgilendirmiyordu. O savaşta verdiği ağır kayıpları telafi edecek zaman bulmanın sevincini yaşıyordu.

Diğer yandan Jon Snow, Khaleesi’nin yanından ayrılarak Ak Gezenler konusunda kanıt bulmak, ölülerden birini getirmek için harekete geçti. Jorah Mormont ile birlikte harekete geçen Snow önce Duvar’a gitti ve burada ekibini kurmak için görüşmelerine başladı ancak bu kadar zıt karakteri bir araya toplamak ve birlikte hareket etmeye ikna etmek kolay olmadı. Sonunda ekibini toplayan Kuzey’deki Kral Jon Snow, Duvar’ı geçerek Ak Gezenleri aramaya başladı.

Khaleesi’nin de desteğini alarak Duvar’ın ötesine geçen Jon Snow ve beraberindekiler aradıklarını buldular. Yol boyunca pek çok badire atlatan grup sonunda Akgezenleri karşılarında buldu. İlk karşılaşmada birini yanlarına almayı başaran ekip, diğer Akgezenlerin ortaya çıkmasıyla köşeye sıkıştı. Kaçış sırasında Akgezenlerin çok sayıda üyesi buzların kırılmasıyla suyun altında kalırken, Snow ve ekibi çemberin ortasında kaldı. Ancak bir anlık hata Akgezenleri harekete geçirdi ve çetin bir mücadele başladı. Kanıtı almadan gitmek istemeyen Snow ve ekibinin imdadına Daenerys Targaryen yetişti. Ejderhalarıyla birlikte yardıma gelen Khaleesi Snow’un beraberindekilerin kaçmasına yardım ederken, bir ejderha Akgezenler tarafından öldürüldü. Bu sırada Snow da Akgezenlerle mücadele ederken, buzlu suyun içine düştü. Ardından sudan çıkarken bir kez daha saldırıya uğrayan Snow’u gelen destek kurtardı ve Kuzey’deki Kral böylece zor da olsa Duvar’a ulaşmayı başardı. Ejderhalarından birinin ölümünün yasını tutan Khaleesi, Jon Snow’un dönüşüne sevinirken, ona yardımcı olacağının sözünü verdi. Diğer yandan Jon Snow ise Khaleesi’yi kraliçesi olarak gördüğünü söyledi.

Game of Thrones tüm bölümleri izlemek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu