İnternetMagazinTelevizyon

Game of Thrones’ı sızdıran 4 kişi tutuklandı

Dünyaca ünlü fenomen dizi Game of Thrones’u internete sızdıran 4 kişiye tutuklama cezası verildi. Game of Thrones’un yeni bölümünü, yayın tarihinden önce internete sızdırmaları gerekçesiyle suçlanan 4 kişi tutuklandı. Suçlulardan üçünün Hindistan’daki Prime Focuk Techonology Şirketinden oldukları belirlenince, Hint polisi dünyanın en çok izlenen dizilerinden Game of Thrones’un (Taht Oyunları) bölümlerini sızdırdıkları şüphesiyle 4 kişiyi tutukladı.

Game of Thrones son sezonun 4. bölümünü, dizinin 4 Ağustos olan yayın tarihi öncesinde internete sızdıran kişiler, Hint polisi tarafından tutuklandı. Tutuklanan 4 kişiden 3’ünün, Game of Thrones dizisinin Hindistan’daki yayın haklarını elinde bulunduran Prime Focus Technology şirketinde çalıştığı belirlendi.
Game of Thrones’un bölümlerini sızdırmakla suçlananların üçünün Prime Focus Technology isimli firmada çalıştığı açıklandı.

BBC Türkçe’nin haberine göre, bu şirketin, dizinin Hindistan’daki internet haklarını elinde bulunduran Hotstar isimli firma adına bölümleri depoladığı belirtildi. Bilindiği üzere Taht Oyunları adı ile Türkçe’ye çevirilen Game of Thrones dizisi, televizyon tarihindeki en fazla indirilen yapım.

Neler olmuştu? 

Bilgisayar korsanları, 1.5 terabaytlık veri çaldıklarını söylerken, HBO e-posta sisteminin tamamen ele geçirildiğine inanmadıklarını belirtmişti. Hindistan’daki tutuklamaların bilgisayar korsancılığı ile değil sızdırılan bir bölüm ile ilgili olduğu ifade ediliyor. AFP haber ajansına konuşan Mumbai Emniyet Müdür Yardımcısı Akbar Pathan, gelen şikayet sonucu başlatılan soruşturma kapsamında, 7. sezonun 4. bölümünü izinsizce yayınlayan dört kişinin tutuklandığını açıkladı. Televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en çok indirilen dizisi olma ünvanını elinde bulunduran Game of Thrones’un HBO kanalında yayınlanan bazı bölümleri daha önce de benzer şekilde internete sızdırılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu