Dijital Platformlar

Game Of Thrones’in hacklendiği iddiasına yapım şirketi HBO’dan açıklama geldi

Dünyada milyonlarca takipçisi olan ABD orijinli Game Of Thrones dizisinin bilgisayar korsanları tarafından hacklendiği ortaya çıktı. Senaryo dahil diziye ait birçok veri kamuoyuna sızdırıldı. Game of Thrones dizisinin yapımcı şirketi HBO iddiaları doğrulayan bir açıklama yaptı.

YAPIM ŞİRKETİ HBO İDDİAYI DOĞRULADI

Korsanlar dizinin internet üzerinden 1.5 TB’lık verisini çalarak kamuoyuna sızdırdılar.

Yeniasır gazetesi yazarı Çağrı Zorer, bugünkü köşesini HBO’dan konuyla ilgili yapılan açıklamaya ayırdı.İşte,  Zorer’in “Game Of Thrones hacklendi” başlığı ile yazdığı yazı:


Game of Thrones dizisinin yapımcı şirketi HBO, son günlerde çıkan dedikodular hakkında açıklama yaptı ve hacklendiklerini doğruladı. Açıklamaya göre, Game of Thrones dizisinin toplam 1.5 TB’lık verisi yani senaryosu hacklendi ve deep web aracılığı ile kamuoyuna sızdırıldı. Game of Thrones dizisinin 7.sezonunu hackleyen siber saldırganlar “Siber dünyanın en büyük sızıntısı gerçekleşti. HBO ve Game of Thrones 7.sezonu ilk izleyecek ve takip edecek insanlar sizlersiniz ve şanslı olmalısınız. HBO çöküşe geçti” açıklamasını yaptı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu