Dijital PlatformlarTelevizyon

Game Of Thrones’un en iz bırakan uzun soluklu 10 karakteri

Ece Sena Ursavaş-MEDYABEY: Merhaba sevgili Medyabey takipçileri, bu hafta çok popüler olan Game Of Thrones (Kısaca GOT) dizisinden güzel bir derlemeyle karşınızdayız. Dizide iz bırakmış en uzun soluklu karakterleri sizler için araştırdık. İşte, benim penceremden dizideki en uzun soluklu ya da Game Of Thrones’a damga vuran karakterler…

GAME OF THRONES’UN UNUTULMAYAN KARAKTERLERİ

Bilmeyenler için biraz bilgi verelim . George R. R. Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanmış olan dizi, adını da serinin ilk kitabından almaktadır. Sevilen dizi, 2011 yılında yayın hayatına başlamış ve çok popüler olmuştur. İzlemediyseniz bile fenomen diziyle ilgili bir haberi mutlaka bir yerden duymuş olmanız çok mümkün. Bunu duymadıysanız bile namı diğer ‘Winter Is Coming’ (kış geliyor) esprisine maruz kalmış da olabilirsiniz.

Gel gelelim şimdi sizlere GOT’da iz bırakmış en uzun soluklu 10 karakterden bahsedeceğiz. Yalnız uyarayım yazı az da olsa spoiler içerir. Hadi başlayalım.

GAME OF THRONES’A DAMGA VURAN UZUN SOLUKLU  KARAKTERLER

Cersei Lannister Tywin Lannister ve Joanna Lannister’ın en büyük çocuğu, Jaime Lannister’ın ikiz kardeşi , Robert Baratheon’un eşi, Yedi Krallık’ın kraliçesi, Joffrey Baratheon, Myrcella Baratheon ve Tommen Baratheon’un annesidir. Dizide Lena Headey tarafından canlandırılmaktadır.

 

Jaime Lannister Bilinen adıyla “Kral Katili”, Lannister Hanesi’nden Lord Tywin Lannister ve Lady Joanna Lannister’nın ilk oğulları ve ikinci çocuklarıdır. On beş yaşında, Deli Kral Aerys II Targaryen’in Kral Muhafızı olarak seçilmiştir. Robert İsyanı’nın sonlarına yakın ihanet edip Kral Aerys’i öldürürken aşağılayıcı “Kral Katili” lakabını kazanır. Dizide, Nikolaj Coster-Waldau tarafından canlandırılmaktadır.

 

Jon Snow  Lord Eddard Stark’ın oğludur. Annesinin kimliği ise tam bir spekülasyon kaynağıdır. Babasının ve yarı-kardeşlerinin yanında yetiştirilen Jon yetişkin bir adam olmaya yaklaştığı zaman Gece Nöbetçileri’ne katıldı. Çoğunlukla yanında kendi albino ulukurdu Hayalet yer alır. Taht Oyunları serisi başladığında, Jon on dört yaşındadır. Dizide karakteri Kit Harington canlandırmaktadır.

 

Daenerys Targaryen “Daenerys Fırtınadadoğan”, “Khaleesi”, “Ateş geçirmez”, “Ejderhaların Annesi” olarak da bilinir, Targaryen Hanesi’nin yaşayan son üyesi. Dizide, Emilia Clarke tarafından canlandırılmaktadır.

 

Arya Stark Lord Eddard ve Leydi Catelyn Stark’ın üçüncü çocuğu ve ikinci kızıdır. Taht Oyunları’nın başında dokuz yaşındaydı. Robb, Bran ve Rickon adında üç erkek kardeşi, Jon Snow adında üvey ağabeyi ve Sansa adında bir ablaya sahiptir. Dizide, Maisie Williams tarafından canlandırılmaktadır.

 

Sansa Stark Lord Eddard Stark ve Leydi Catelyn Tully’nin büyük kızı. Üç erkek kardeşi (Robb, Bran ve Rickon) ve bir kız kardeşi (Arya) vardır. Dizide Sophie Turner tarafından canlandırılmaktadır.

 

Theon Greyjoy Balon Greyjoy’un oğlu ve varisi, Greyjoy İsyanı’nın sonunda Eddard Stark tarafından rehin alındı. Dizide, Alfie Allen tarafından canlandırılmaktadır.

 

Lord Petyr Baelish “Serçeparmak” olarak da bilinir, Kral’ın Küçük Konsey’in de Hazine Başıdır. Petyr ailesinin hane arması yerine kendi arması olarak alaycı bir kuş takar. Dizide, Aidan Gillen tarafından canlandırılmaktadır.

 

Lord Varys Küçük Konsey’in gizemli bir üyesidir. Yedi Krallığın Demir Tahtı için görev yapan, “Muhbir Başı” ya da “Örümcek” adıyla bilinir. Dizide, Conleth Hill tarafından canlandırılmaktadır.

 

Tyrion Lannister  Tywin ve Joanna Lannister’ın üçüncü ve en genç çocuklarıdır. Cüce olduğu için “Küçük Şeytan” ya da “Yarım Adam” olarak da çağrılır. Dizide, Peter Dinklage tarafından canlandırılmaktadır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu