GündemTelevizyon

Game of Thrones’un yeni bölümlerinin ilk izleyicisi Obama

Dünya lideri olan ABD Başkanı Barack Obama tam bir Game of Thrones tutkunu çıktı. Bir dizi klasiği olan Game of Thrones’un yeni bölümlerini ilk defa izleyecek olan izleyicisi ABD Başkanı Barack Obama’nın olacağı bildirildi.

Milyonlarca izleyicisi olan Game of Thrones’un en büyük hayranı bir başkan. Tam bir Game of Thrones (Taht Oyunları) hayranı olan Obama dizinin yeni bölümlerini de ilk kendisi izleyecek. NTV’de yer alan habere Game of Thrones’un yeni sezonunu ilk olarak ABD Başkanı Obama izleyeceği belirtiliyor. Konuyla ilgili bilginin kaynağı ise sevilen dizinin yazarları. Obama’dan gelen istek üzerine Game of Thrones yazarları ABD Başkanına serinin özel bir kopyasının gönderileceğini duyurdu.

Game of Thrones dizisinin yazarlarından David Benioff konuyla ilgili olarak yaptığı espirili açıklamasında  “ABD Başkomutanı (ABD Başkanlarının bir diğer ünvanı) size ‘bölümü önceden izlemek istiyorum’ derse ne yapabilirsiniz?” sözlerine yer verdi.

Bundan önceki sezonlarda geleneksel olarak dizinin kopyalarını yayın tarihinden önce eleştirmenlere ve gazetecilere gönderen yapımcı şirket HBO özellikle geçtiğimiz yıl yaşanan korsan olaylarının ardından bu uygulamaya son vermişti.

Obama’nın özel isteği ile dizi televizyonlarda yayınlanmadan önce dizinin ilk bölümlerini Obama özel olarak izleyebilecek. Başka deyişle kimse Obama’dan önce Game of Thrones’ı izleyemeyecek. Şimdi Game of Thrones hayranları sosyal medyayı da etkin kullanan Başkan Obama’nın spoiler verip vermeyeceğini merak ediyor.

Game of Thrones dizisinin 6’ncı sezonu 24 Nisan’da ABD’de gösterime girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu