Magazin

Gamze Özçelik ve Gökhan Demirkol davasında flaş gelişme

Eski milli basketbolcu Gökhan Demirkol, bugün Antalya’da katıldığı duruşmada tutuklandı…

Ünlü oyuncu Gamze Özçelik’e tecavüz ettiği suçlamasıyla hakkında verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından iki kez bozulan ve yeniden yargılanmasına başlanmasına rağmen duruşmalara gelmeyen Demirkol tutuklandı.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tarafların avukatları katıldı. Duruşmaya gelen ve hakkında yakalama kararı bulunan Gökhan Demirkol, 2 yıldır yakalanmamak için gizlendiğini ama suçsuz olduğu için bundan vazgeçtiğini ifade etti.

Mahkeme, “Yargı kararına rağmen duruşmalara katılmadığı ve kaçma şüphesi bulunduğundan” dolayı Demirkol’un tutuklanmasına karar verdi. Bunun üzerine mahkeme salonunda bulunan polis ekiplerince kelepçelenen Demirkol, polis merkezine götürüldü.

Gamze Özçelik’e 1 Temmuz 2004 tarihinde Kemer’deki bir otel odasında tecavüz ettiği iddiasıyla Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Gökhan Demirkol, 25 Aralık 2006’da 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. 30 Kasım 2005 tarihinde tutuklanan Demirkol 8 ay 10 gün cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Karar, 9 Haziran 2008 tarihinde Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin oy birliğiyle bozulmuş ardından yeniden yargılama süreci başlatılmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu