Medya

Gazete Duvar’da yaprak dökümü devam ediyor… Mehveş Evin’den ayrılık açıklaması

Gazete Duvar’da yaprak dökümü devam ederken yaşanan istifaların ardı arkası kesilmiyor. Yayın organının yazar kadrosunda bulunan bir isimle daha yollar ayrıldı.

Gazeteci Mehveş Evin, bugünkü köşesinde Gazete Duvar’dan ayrıldığını açıklayarak, veda yazısı yazdı. Evin, ayrılma nedeni olarak yönetim değişikliğini gösterdi.

Gazetecilikte 28 yılı devirdiğinin ve birçok kez başka işten atılıp başka yayınlara transfer olduğunu belirten Evin, “Bu sektör başkasına pek benzemez: Kaç kere işten atıldım, kaç kere başka bir yayına “transfer” oldum, inanın hatırlamıyorum” dedi. Son altı yıldır daha daha özgür, bağımsız internet yayınlarında çalışmayı tercih ettiğini söyleyen Evin, “Bugün gerek ulusal televizyon, gerek gazete, gerek internette “eleştirel” yayınlar daha çok izleniyor, okunuyor çünkü “merkez” denen şey teksesli, lümpen, daha fenası yalan ve dezenformasyona dayanıyor” ifadelerini kullandı.

Evin, veda yazısında şunları kaydetti:

“Zaten iki yıldır Duvar English, iki hafta önce Gazete Duvar’a katılmamın nedeni, yazıişleri ekibinin gazetecilik ve yayın anlayışı oldu. Mesleğin başındaki muhabir ve editör arkadaşlara teşekkür ederim, eminim çok güzel işler yapmayı sürdürecekler.

İyi giden, tutan bir yayında köklü bir “yönetim değişikliği” yapılıyorsa bana da yer yok demektir. İki ay önce artigercek.com’a tepeden bir müdahale olunca, yayın anlayışı bana uymayacağı için ayrılmıştım.

Mehveş Evin Kimdir?
İstanbul Liseli, BÜ Psikolojik Danışmanlık mezunu. 1993’te gazeteciliğe başladı. Sabah, Yeni Yüzyıl, Aktüel, NTV, Vatan, ve Akşam’da muhabirlik, editörlük, yöneticilik yaptı. Bilgi Üniversitesi’nde e-MBA’i tamamladı. 2009-2015 arasında Milliyet gazetesinde muhabir ve köşe yazarıydı. O gün bugündür bağımsız internet medyasında TV programları ve yazılarıyla yer aldı. Halen kisadalga.net’te “Arka Plan” adlı haber podcast’ini hazırlıyor. Evin’in “A’dan Z’ye: Buraya Nasıl Geldik” adlı kitabı 2018’de Kara Karga Yayınları’ndan çıktı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı, televizyon ve dijital platformları odağına alan bir mecradır. Sitemizde ayrıca TV program ve dizi haberlerine, popüler teknoloji ve oyun haberleri içeriklerine de yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu