Medya

Gazeteci Barış Bektaş uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybetti

Habertürk’te çalışan gazeteci iyi niyetinin kurbanı oldu. Dört kişi arasında çıkan kavgayı ayırmak istediği sırada kalbinden ve sırtından bıçaklanan gazeteci Barış Bektaş, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Olay Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir kafetaryanın önünde meydana geldi. Dört kişi arasında henüz bilinmeyen bir nedenle kavga çıktı. Kavgayı yatıştırmaya çalışan gazeteci Barış Bektaş, bıçakla yaralandı.

112 Acil Servis ekiplerince ilçedeki özel hastaneye kaldırılan Bektaş, müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Bektaş’ın öldürülmesiyle ilgili C.O, S.K, F.E. ve H.Ç. adlı şahıslar gözaltına alındı. Şüphelilerden Hasan Hüseyin Ç., ilk ifadesinde Bektaş’ı kendisinin bıçakladığını itiraf etti.

Uzun yıllar Referans ve Habertürk gazetelerinde çalışan Barış Bektaş, gazetecilik mesleğine ara verip kafe işlettiği öğrenildi. Ekonomi Gazetecileri Derneği üyesi olan Bektaş, grafik tasarım konusunda birçok ödül almıştı.

HABERTÜRK GAZETESİ’NİN ÖDÜLLÜ EKONOMİ GRAFİKLERİNİ YAPTI

Barış Bektaş, Ciner Yayın Holding bünyesinde 1 Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan ve son sayısı 5 Temmuz 2018’de yayınlanan Habertürk Gazetesi’nin kuruluşundan kapanışına kadar ekonomi servisinin grafiklerine imza atmıştı.

Barış Bektaş, çalışmalarıyla Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından düzenlenen Ekonomi Basını Başarı Ödülü’ne pek çok kez layık görüldü.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu