Medya

Gazeteci Orhan Can’a Yeniçağ gazetesinde yeni görev

Yeniçağ ve Günboyu internet siteleri ile Yeniçağ’ın Youtube kanalının başına deneyimli gazeteci Orhan Can’ın atandığı haber veriliyor. Can, daha önce Yeniçağ TV’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunmuştu.

Yeniçağ ve Günboyu İnternet Siteleri ile Yeniçağ Youtube kanalının başına deneyimli gazeteci Orhan Can getirildi.

35 yıldır medya sektöründe yer alan Can, Yeniçağ ve Habertürk televizyonlarının kuruluşunda yer almıştı.

“Televizyon ve internet dünyasının dahi çocuğu” olarak tanınan Can bir dönem Hürriyet Web TV’nin de yöneticiliğini yapmıştı.

ÖNEMLİ MEDYA ORGANLARINDA ÇALIŞTI

1962 yılında doğan Orhan Can, Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu (İletişim Fakültesi) Radyo-Televizyon bölümünü bitirdi.

Gazeteciliğe 1985 yılında spor muhabiri olarak Tan ve Günaydın Gazetesi’nde başlayan Orhan Can daha sonra Güneş Gazetesi’ne transfer oldu.

Can daha sonra sırasıyla 1989 yılında Gazete Gazetesi ve Hürriyet Gazetesi’nde gece muhabiri olarak,
1995 yılında ise Kanal D Yurt Haberler Müdürü olarak görev yaptı.

1996 yılında Show TV Haber Müdürü olarak Reha Muhtar’la birlikte çalıştı.  2001 – 2004 yılları arasında Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni, haberturk.com Haber Ajansı Genel Müdürü,
Gazete Habertürk Haber Ajansı Genel Müdürü, Habertürk Yayın Grubu Başkanı olarak Ufuk Güldemir ile birlikte çalıştı.

2005 yılında SkyTürk Haber Koordinatörü olarak görev yapan Orhan Can, 2006 yılında Yeniçağ TV’yi kurdu ve Genel Yayın Yönetmeni olarak yönetti.. 2008 yılında Hürriyet Gazetesi’ne dönen Orhan Can, Hürriyet WEB TV’nin (Hürriyet TV) kurucusu ve Müdürlüğü görevini 4.5 yıl süreyle yaptı.

Hürriyet Gazetesi’nde aynı zamanda Spor Yazarlığı da yapan Orhan Can, Nisan 2004 yılından itibaren cumhuriyet.com.tr’de, Temmuz ayından itibaren de Cumhuriyet Gazetesi Spor Yazarları kadrosunda çalıştı.

TGC, TSYD ve Dünya Spor Yazarları Derneği üyesi olan Can, psikolojik savaşların nasıl yapıldığını anlatan “Çelik Savaşları” ve “Kerkük Musul Nasıl Verildi, Çelik Savaşları 1” adlı kitapların yazarıdır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu