Medya

Gazeteci-Şair Mustafa Holoğlu hayatını kaybetti

Medyasının tanınmış ismi gazeteci ve şair Mustafa Holoğlu, hayatını kaybetti. Uzun yıllar Bahçelievler Belediyesi Basın Danışmanı olarak görev yapan Mustafa Holoğlu bir süredir hastalıkla mücadele ediyordu.

Vefat haberini Vehbi Güleş şu sözlerle duyurdu:

“Mustafa Holoğlu maalesef az önce hastanede vefat etti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Rahmetli Eyüp Sultan Mezarlığında son yolculuğa uğurlanacak. Defin için daha sonra bilgi vereceğim.”

MUSTAFA HOLOĞLU KİMDİR?

Mustafa Holoğlu, Edebiyat, Şiir, Türk Edebiyatı kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Kırmızı Yağmurlar kitabının yazarıdır. Mustafa Holoğlu kitapları; Mavi Ağaç Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.

Holoğlu, 1955 Trabzon/Of doğumlu.  Rahmetli edebiyat öğretmeni Yaşar Tiryaki’nin gösterdiği yoldan giderek önce alaylı sonra da mektepli gazeteci oldu.. Ardından Bâb-ı Ali de çeşitli ulusal gazetelerde çalıştı. Sonra Istanbul Belediyesi, Marmara ve Boğazları Birliği, Türkiye Belediyeler Birliği ve Büyükçekmece, Eyüp, Fatih, Bahçelievler Belediyesi basın danışmanlığı yaptı.

Rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu’nun, Ismet Gürbüz Civelek’in, Ali Haydar Öner’in ve sanatçı Fatih Kısaparmak’ın basın danısmanlığını yaptı. Ilk şiir kitabı Kırmızı Yağmurlar’ı rahmetli eşi ve iki evladının desteğiyle çıkardı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu