GündemManşet

Gazeteciler şehitler için tek yürek oldu

Geçtiğimiz hafta sonu Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırısının ardından tepkiler sürüyor. Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından meydana gelen iki hain saldırıda 44 kişi şehit düşmüş 155 kişi de yaralanmıştı. Olay sonrasında tüm Türkiye tek yürek olmuştu. Sanat çevresinden de büyük tepkiler alan olayı gazetece ve TV muhabirleri ile kameramanlar da düzenledikleri ortak yürüyüş ile protesto ettiler.

Hiçbir kurum veya kuruluş etiketi olmaksızın ya da bir dernek üyeliği olmaksızın tamamen bağımsız bir şekilde bir araya gelen basın mensupları Şehitler Tepesi’nde ortak bir de açıklama yaptılar. Açıklamayı Hürriyet Gazetesi muhabiri Eyüp Serbest okudu.

blank

İşte o açıklama: 

“Bizler İstanbul’da görev yapan çoğunluğu muhabirlerden oluşan gazeteciler olarak, tüm ülkemizin ciğerini yakan bu hain saldırıyı kınıyoruz. Terör örgütleri, ülkemizi yıkamayacak, bizi bölemeyecek. Bizi korkaklığa itemeyeceklerdir. Ülke olarak başımız sağolsun. Şehitlerimzin ailelerine sabır, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Gün ülke olarak birlik olma günüdür. Allah güzel memleketimizin insanlarına bir daha böyle acı yaşatmasın.”

Başa dön tuşu