Yazarlarımız

Gecenin Kraliçesi aynı tas aynı hamam!

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli’nin başlangıçta yılan hikayesine dönen sonrasında büyük bir gürültü koparılarak başlayan dizisi yapımcıların hala çarpık ilişki konseptinden medet ummakta olduklarını gösterdi.

Ne yazık ki “topluma ters ilişkiler üzerine kurulu hikaye, reyting yapar” algısı varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Bu durum, özgün hikaye sıkıntısının tam da tavan yaptığının bir göstergesi aslında. Yapımcı ve senaristler yine işin kolayına kaçmış, geçmişte reyting anlamında başarılı olmuş olan konsepti farklı yan hikayeler ve oyuncularla allayıp pullayıp bize yutturmaya çalışıyorlar. Onlara göre ortada denenmiş ve sonuç alınmış bir örnekler manzumesi varken özgün hikaye arayışlarına girmenin ne lüzumu var!

Efendim, çiçeği burnunda dizimizin kısaca hikayesi şöyle: Karadenizli varlıklı bir adamın (Uğur Polat) yanında bir evlatlığı (Murat Yıldırım)var. Bu evlatlığı aynı zamanda kızıyla evli. Ama evli çift mutlu değil. İşadamımız bir kadını(Meryem Uzerli) sever. Kaderin cilvesine bakın ki bu kadınla işadamının evlatlığı arasında bir ilişki var. Yani bir adam, oğlu gibi gördüğü genç adamla aynı kadına aşıktır.

Süper hikaye!

Bir de bu süper hikayeye Fransa esintileri katıldı mı tadından yenmez diye düşünmüş olmalı yapım şirketi. Senaryodaki gelecek eleştirileri azaltmaya dönük yapılan ince ayarı hemen farketmişsinizdir. Aynı kızı seven iki adam baba-oğul değil. Adam ve evlatlığı…Bu nüansla durum kurtarılmak istenmiş.

Sonuçta, karşımıza belgesellerle desteklenen bolca reklamı yapılarak gelen dizi projesi farklı, kendine özgü unsurlar içermiyor. İzleyicinin “Meryem Uzerli hasretine” tav olacağı düşünülürken, “Meryem Uzerli kozu reyting için yeter de artar” kolaycılığı yanılgıya neden olmuş.

Başarılı bir oyuncu olduğunu düşündüğüm Murat Yıldırım keşke başka bir proje bulsaydı kendine diye düşünmeden edemedim.

ŞADAN KABA /MEDYABEY

www.twitter.com/SadanKaba2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu