ManşetYerli Dizi

Gecenin Kraliçesi reytinglerde kaçıncı oldu?

Meryem Uzerli’nin yeni dizisi Gecenin Kraliçesi dün akşam ilk bölümüyle Star TV ekranlarından izleyici ile buluştu. Gecenin Kraliçesi’nin ekran macerası tam bir yılan hikayesine dönmüştü. Sonunda dizi yayın hayatına başlamış oldu.

Peki, Gecenin Kraliçesi ne kadar izlendi.  Star’ın üzerine titrediği dizi için her şey yapıldı. Hatta haber kanalı NTV’de Meryem Uzerli belgeseli de dizinin bir anlamda tanıtımını yapıyordu. Ancak Gecenin Kraliçesi ilk bölümüyle reytinglerde bekleneni veremedi.

Şüphesiz dizi yeni sezonun en iddialı yapımlarından biri olarak gösteriliyordu. Tanıtımlarda 3 sezon aradan sonra Meryem Uzerli’nin ekrana döndüğü ilk dizi olarak izleyicinin dikkati çekilmeye çalışıldı.

Merakla beklenen dizinin ilk bölümü sosyal medyada beklenen ilgiyi fazlasıyla gördü. Gecenin Kanatları en çok konuşulanlar listesine(TT) girmeyi başardı. Dizi sosyal medyada olay yarattı ama aynı başarı reyting tablosuna yansımadı.

Star yönetiminin Gecenin Kanatları dizisi için salı akşamını seçmesi diziye ne kadar güvendiğinin de bir kanıtı gibiydi. Zira ATV’de yayınlanan ve reytinglerde zirveye demir atan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi iddialı bir dizinin karşısında Gecenin Kraliçesi’nin ne yapacağı büyük merak konusuydu.  Ancak ATV’nin Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, FOX’un Aşk Yeniden ile reyting savaşına giren Gecenin Kraliçesi fazla bir varlık gösteremedi.

O kadar ki Fatih Portakal ile FOX Ana Haber ise bir çok dev yapımdan daha çok reyting alarak ilk yüz program içinde 2.oldu.

Gecenin Kraliçesi, reytinglerde ancak Kanal D ana haberi geçebildi. Dahası Star TV’nin günlük dizisi Beni Affet bile daha çok izlendi.

Dizi Total’de 3.91 reyting ve 9. 21 share alarak 9. olabildi. Gecenin Kraliçesi AB’de ise 3.39 reyting ve 8.27 share ile 8. sırada yer aldı.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı