Teknoloji

Geleceğin Anahtarlama Elemanı LG Kontaktör

Kontaktörler elektrik devlerinde açık kapama yapmaya yarayan yani anahtarla işlemi gören bir elemandır. Kontaktörler çalışma prensibi, manyetik alana dayanmaktadır. İçerisindeki bobinine bir enerji uyguladığımız zaman elektromanyetik bir alan oluşur ve üzerindeki mekanizmayı kendisine doğru çeken bir mekanizmaya sahiptir. Kontaktörlerin normalde açık(NO) ve normalde kapalı(CN) girişleri bulunmaktadır. Anahtarlama işlemini gören kısımlar bu girişlerdir. LG kontaktörler, hızlı devreye girmesi 10.000’in üzerinde mekanik açma kapasitesi ile uzun ömürlü bir şekilde kullanabileceğiniz bir elektronik koruma anahtarıdır. Bu kontaktörler, ayrıca DC olarak da üretilir. Ek serilerde bobin kısmı da dc olarak üretilir. Bu sayede daha enerji tasarruflu ürünler oluşması sağlanmıştır. Doğru manyetik anahtarlama ile kontaktör kullanımında ciddi enerji tasarrufu sağlanır.

 

Kontaktörler yapılacak sisteme göre değişiklikler gösterir. Yani yapılacak sisteme göre kontaktör seçilir. Lg kontaktör birçok sisteme uygun kontaktörler içeriyor. O yüzden çok avantajlı bir marka ayrıcalığını sunmaktadır. Kontaktörlerin başka güzel yani fazladan kontak içermesidir. Bu kontaklar kullanılmadığından dolayı ileri ki zamanlarda eskiyen kontakları yerine kullanılabilmektedir. Lg kontaktörler 25 farklı türde 9 farklı kasada geliyor. Kontaktörler 12 V dan başlayı 400 V kadar çıkmaktadır.

Kontaktörler akım ile çalıştığı için kontak üzerinden geçecek akım göz önüne alınır ve ona göre kontaktör seçimi yapılır. Kontaktörler 3 ana mekanizmadan oluşmaktadır. Bunlar mıknatıs, palet ve kontaklardır. Kontak hareketli kısmı, mıknasıs paleti çeken kısmı ve kontak ise normalde açık ve normalde kapalı kısmıdır. Kontaktörler hem alternatif akımda hem de doğru akımda kullanılabilmektedir.

Kompanzasyon panolarında, motora üçegen yıldız yol vermede, ısıtma sistemlerinde mühürleme ve birçok alanda kullanılabilmektedir. 3 çeşit kontaktör yapısı vardır. Bunlar elektromanyetik kontaktörler, basınçlı hava kontaktörleri ve elektronomatik kontaktörleridir. Son dönemde ülkemizde yatırımları artan güneş enerjisi santrallerinin en önemli bileşenlerinden biri kontaktörler olmuştur. 1500 V DC’ye kadar koruma yapan özel seri ürünlerimiz sayesinde kontaktörler güneş enerjisi santrallerinde doğru korumada çok iyi bir alternatifdir.

Daha fazla bilgi için: http://www.saypro.com.tr/lg-kontaktor-secmeniz-icin-5-neden/

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu