Magazin

Genç oyuncu Turgay Baydur’dan single: İzi kaldı Bende

Genç oyuncu Turgay Baydur, kulvar değiştirdi… Medcezir, Osmanlı Tokadı, Galip Derviş, Kardeş Payı, Üç Arkadaş, Paramparça, Kiralık Aşk gibi popüler dizilerde rol alan ve birçok reklam filmlerinde de boy gösteren Turgay Baydur ilk single’ını çıkardı.

OYUNCULUKTAN ŞARKICILIĞA

Maltepe Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun olan Turgay Baydur, müzik çalışmasıyla ilgili olarak,  ”Müzik yeteneğimi radyoculuk zamanlarımda keşfeden arkadaşlarımın teşviki ile müzikle ilgilenmeye başladım.” dedi.

Single çalışmasının bestesi ve sözleri Baydur’a ait olan olan İzi Kaldı Bende şarkısının düzenlemesi Sinan Kayabaşı ve Emin Ertuğrul yaparken klibin ünlü yönetmenliğini Gürcan Keltek üstlendi.

HERKES ARTIK İNTERNET ÜNLÜSÜ

Turgay Baydur, sosyal medyada bir şarkı okuyarak insanların ünlü olması konusunda ise, ”Bizim sektörde her şey bir risk. Pazarda şarkı söyleyip keşfedilip klip bile çeken çocuk gibi bir anda belki parlayamam. Ancak bu şekilde ünlü olanlar aslında şarkıdan çok sergilediği tavır ve hareketlerden ötürü yada bilinen bir şarkıyı kendine ait bir üslupla söyleyerek tanınıyor insanlar. Benim farkımsa sözleri yaşayarak bir anda yazmam; bir anda bunu kliplendirmem ve en önemlisi şarkımın kulağa hoş gelmesi. Önceden bir Tarkan şarkı yaptığında albümündeki ikinci şarkıya ne zaman klip çekecek diye beklerken şimdiki nesil eğer bir şarkı tutmazsa o insanın en güzel en etkili şarkısı bile olsa dikkat çekmiyor… Önceden şarkı vardı; şimdi ise sadece görüntü dans mimik değişik hareketler yani kısaca klip en önemli detay.. Bu gidişle artık ömürlük; ilerde dinlenecek bir şarkı çıkamayacak. Sosyal medyadan ünlü olan tüm fenomenler aynı renkte. Ben hikayemi önce elimle yazdım, daktilo ile şekillendirdim sonra bilgisayara döktüm… Onlarsa direkt emek uğraş olmadan ünlü olmanın peşindeler. Adaletsizlik de bu oluyor sanırım.” şeklinde konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu