Sinema

Gişe başarısıyla dikkat çeken Ayla’nın hasılatı ne kadar oldu?

Türkiye’nin Oscar adayı olarak öne çıkan ve vizyon macerası devam eden Ayla filmi, gişede tüm rakiplerini geride bırakmayı başardı. Ayla’nın  ilk 10 günde 1 milyon izleyici sayısını aştığı ve iki hafta üst üste gişenin lideri olduğu bildiriliyor. Sinemaseverlerin salonlara izlemek için  akın ettiği film, 2 Kasım Perşembe günü, Türkiye sinema tarihinde son 16 yılın en yüksek gişesini yaparak istatistiklere adını altın harflerle yazdırdı. Ayla filminin gişe hasılatı ne kadar gerçekleşti?

AYLA GİŞEDE RAKİP TANIMIYOR!

Ayla filminin bugüne kadarki gişe hasılatı 7.513.145 TL. olarak gerçekleşti.Türk halkının salonlara giderek ilgisini açıkça gösterdiği Ayla, vizyona girdiği ilk 10 günde 1 milyon kişi tarafından izlendi. Ayrıca, Türkiye sinema tarihi istatistiklerini altüst ederek son 16 yılın en yüksek perşembe günü gişesine ulaşan Ayla’yı o gün, ülke genelinde 87 bin 365 kişi izledi.

TÜRK HALKI AYLA’NIN HİKAYESİNİ SEVDİ

Ayla filminde ailesi öldürülmüş Kore’li minik bir kız çocuğunu ölümden kurtarıp 15 ay boyunca kendi çocuğu gibi bakan, savaş bitip de Türkiye’ye dönünce Ayla adını verdiği kızından bir daha haber alamayan Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin hayatını anlatılıyor. Ayla, tüm Türkiye’yi bu unutulmaz kahramanlık öyküsü altında birleştiriyor.

Yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği, Can Ulkay’ın yönettiği ve hem Astsubay Süleyman’ın hem ölümden kurtardığı manevi kızının hayatta olduğu, Türkiye’nin Oscar adayı AYLA, sinemaseverlere iki saat boyunca unutulmaz anlar yaşatıyor. Film, güçlü prodüksiyonu, ulusal ve uluslararası yıldızları buluşturan oyuncu kadrosu, gerçeklere dayanan senaryosu, etkileyici müzikleri ve görsel bir şölen sunan sinematografisiyle dikkat çekiyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu