Yerli Dizi

Gişede Eltilerin Savaşı ve Bayi Toplantısı’nın kıran kırana rekabeti…Ne kadar hasılat yaptılar?

Vizyonda Türk yapımlarının etkisi hissediliyor. İbrahim Büyükak’ın kaleme alıp başrolünde yer aldığı Bayi Toplantısı, Box Office Türkiye’ye listesine birinci sıradan giriş yaptı.Öte yandan Gupse Özay’ın yazıp oynadığı Eltilerin Savaşı ise gişede başarılı performans sergilemeye devam ediyor. Peki, filmleri sinema salonlarında kaç kişi izledi ya da filmlerin gişedeki hasılatı nasıl sonuçlandı? İşte detaylar..

İbrahim Büyükak’ın yanı sıra oyuncu kadrosunda Doğu Demirkol, Onur Buldu ve Büşra Pekin’in yer aldığı Bayi Toplantısı, açılış hafta sonunda 350.044 seyirci tarafından izlenerek Box Office Türkiye’nin birinci sırasına yerleşti.

Son üç hafta sonunun lideri olan Eltilerin Savaşı, dördüncü hafta sonunda da başarılı bir performans sergiledi ve 309.024 seyirciyle listenin ikinci basamağında yer aldı. Film toplamda şu ana kadar 2.984.875 seyirci tarafından izlendi.

Vizyondaki ikinci hafta sonunu geride bırakan Kirpi Sonic (Sonic the Hedgehog), 72.910 seyirciyle üçüncü sırada yer alırken, Oscar töreninde büyük bir başarıya imza attıktan sonra gişede büyük bir sıçrama yaşayan Parazit (Parasite), 45.894 seyirciyle haftayı dördüncü sırada kapattı. Haftanın bir diğer yeni filmi Vikingler: Büyük Macera ise 45.189 seyirciyle listeye beşinci sıradan giriş yaptı.

İşte, 21 – 23 Şubat 2020 “Hafta Sonu Box Office Türkiye” detaylı sıralaması, izleyici sayısı ve gişe hasılatları:

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu