Teknoloji

Gmail kullanıcılarına hacker tuzağı!

Gmail kullanıcıları dikkat! Bu haber sizin için… Google’ın popüler elektronik posta servisi Gmail hackerların ve dolandırıcıların yeni gözdesi… Size gönderilen bir e-posta kötü yazılım içeren ve şifrenizi ele geçirmek isteyen dolandırıcılardan gelmiş olabilir. Dolandırıcılar gmail hesaplarını nasıl hackliyorlar ve siber saldırıyı nasıl gerçekleştiriyorlar? Ayrıntılar Medyabey’de…

Eğer bir Gmail hesabınız varsa hackerlerın (siber korsan) yeni hedefi olabilirsiniz. Wordfence CEO’su Mark Maunder tarafından açıklanan son dolandırıcılık amaçlı siber saldırılar nasıl gerçekleşiyor? Maunder’in açıklamalarına göreğ; özellikle son zamanlarda pek çok kullanıcıya içinde kullanıcının şüphe duymayacağı resimlerin eklendiğei mailler var…

Gmail kullanıcısı eğer bu resmin ön görüntüleme seçeneğini devreye sokmak için resmin üzerine tıklarsa aynı anda bir sekme açılıyor ve bu sekmede kullanıcıya yeniden giriş yapması  gerektiği belirtiliyor. Kullanıcı aslında resimlerde kötü amaçlı yazılımlar saklandığını bilmeden yeniden giriş yapıyor ve böylece kullanıcı bilgilerini ve şifresini kendi elleri ile hackerlara vermiş oluyor…

Gmail nedir?

Gmail, (Google e-mail) Google’ın ücretsiz web posta hizmetidir. google arama teknolojisi ile bütünleşik olarak sunulan Gmail, (günden güne artan) 2.600 megabaytın üzerinde saklama alanına sahiptir. Tüm önemli iletilerinizi, dosyalarınızı ve resimlerinizi sonsuza dek saklayabilir, aradığınız herhangi bir bilgiyi bulmak için çabuk ve kolay bir şekilde arama yapabilir ve iletilerinizdeki bilgileri ileti dizilerinin bir parçası olarak görüntüleyerek daha iyi yorumlayabilirsiniz.

Gmail’de, açılır pencereler veya hedefsiz reklam bantları yoktur, sadece küçük metin reklamları vardır. Reklamlar ve ilgili bilgiler iletilerinizle ilişkili olduğu için rahatsız edici olmadıkları gibi, işinize de yarayabilirler.

Gmail, anlık mesajlaşmayı e-posta deneyimiyle birleştirir; böylece çevrimiçi olduğunuz süre içinde arkadaşlarınızla daha yakın bir iletişim kurabilirsiniz. Kullanımı kolay, verimli ve hatta eğlencelidir. Gmail’in e-posta hakkındaki düşüncelerinizi değiştireceğinden emin olabilirsiniz. Gmail, Google’ın e-postaya yaklaşımıdır.

Gmail ile neler yapabilirsiniz?

2,500 megabytetan (iki gigabyte) fazla ücretsiz alan; Hiçbir zaman maillerinizi silmek zorunda kalmayacaksınız.
İstediğiniz mesajları anında bulan entegre Google arama; 2675 adet mail içinde anında arama yaparak istediğiniz maile ulaşabilirsiniz.

Mesajların ve alakalı cevapların otomatik olarak “ileti dizilerine”düzenlenmesi; Daha Önce aldığınız mailler ve onların adresleri otomatik kayıt edilir. Gönderdiğiniz maillerde gönderilenler içerisine kaydedilmiştir. Yeni posta yazmak istediğinizde gönderilecek adresin baş harfini girmenizle birlikte mail adresleri listelenir ve adreslerden birini seçerek işinizi kolaylaştırır.

Başa dön tuşu