Yerli Dizi

Gönül Dağı’nın Dilek’i Gülsim Ali İlhan kimdir? İşte, oynadığı diziler..

TRT 1’in yeni sezonundaki dizisi ‘Gönül Dağı, ilk bölümüyle ekrana geldi. Başrollerinde Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Ege Aydan, Ecem Özkaya’nın yer aldığı ‘Gönül Dağı dizisinde “Dilek” karakterini canlandıran Gülsim Ali İlhan izleyici tarafından oldukça merak edildi. Peki Gönül Dağı dizisinin Dilek’i Gülsim Ali İlhan kimdir? Hangi dizilerde ve filmlerde oynadı? İşte Genç oyuncu hakkında merak edilen detaylar…

GÖNÜL DAĞI’NIN DİLEK’İ GÜLSİM ALİ İLHAN

Manken, dizi oyuncusu olan Gülsim Ali İhan 1.76 boyunda ve 54 kilodur. Tam adı Gülsim İlhan Ali olan oyuncu,  1 Ocak 1993’te Bulgaristan’da doğdu. Türkçe bilgisinin yanı sıra iyi derecede Bulgarca, İngilizce ve Japonca dillerini de bilen İlhan, Bulgaristan’da düzenlenen Super Model yarışmasında Ford Modeli seçildi. 2012 yılında oyunculuğa adım attı.

Gülsim Ali, ilk olarak 2012 yılında gösterilen başrolünde Hazal Kaya’nın oynadığı Son Yaz Balkanlar dizisinde rol aldı. Sonrasında dört bölümlük “Seddülbahir 32 Saat” dizisinde hemşire rolünü oynadı.

Yusuf Çim ile birlikte 2016’da Star TV ekranlarında yayımlanan Hanım Köylü dizisinde “İlkgün” rolünü, Diriliş Ertuğrul’da “Aslıhan”, 2019’da oynadığı Payitaht Abdülhamid dizisinde “Gülcemal” karakterini canlandırdı.

GÖNÜL DAĞI ÜÇ KUZENİN HİKAYESİ ANALATIYOR

Merhum halk ozanımız Neşet Ertaş’ın unutulmaz türküsü ‘Gönül Dağı’ndan esinlenerek hazırlanan ve çekimleri Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde gerçekleştirilen TRT 1 dizisi, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan üç kuzenin hikayesini anlatıyor.

 

işte, ‘Gönül Dağı dizisiyle ilgili merak edilenler…

‘Bozkırda bir Anadolu masalı’ sloganıyla ekranlara gelmeye hazırlanan Gönül Dağı dizisinin ilk bölümü, 17 Ekim 2020 Cumartesi günü(Bu gece) saat 20.00’de TRT 1’de yayınlandı.

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Gönül Dağı 1. bölüm özeti: Bozkırın ikliminde aşklar naif ve güzel, kavuşmalar ise çetin ve neredeyse imkansızdır. Bundan en fazla nasibini alan ise Taner’dir. Çocukluk aşkı Dilek’in kasabadan ayrılışının üstünden yıllar geçmiş olsa da onu unutamamıştır. Bir gün ona kavuşabilmenin ümidiyle yaşayan Taner’in en büyük hayallerinden biri de yaptığı uçağı dünyaya tanıtmaktır.

Taner, amcaoğulları Veysel ve Ramazan ile birlikte ‘Altmış altı’ adını verdikleri uçaklarını bitirme aşamasına gelmişlerdir. Yakın zamanda başvurdukları havacılık şirketi Taner’e ulaşır ve üç gün sonra yaptıkları uçağı görmeye geleceklerini söyler. Bu haber amcaoğullarını çok sevindirir, ancak bir problemleri vardır. Uçağın testi sırasında motor yanmıştır ve havacılık şirketi gelene kadar yeni bir motor bulmaları gerekmektedir. Üstelik Gönül Dağı’ndan düşen taşlar da kasabanın yolunu kapatmıştır.

Tüm bu gelişmeler Taner ve amcaoğullarının işlerini daha zorlaştırır. Sunum günü gelip çattığında yıllardır üzerinde çalıştıkları uçağı gösterebilecekler midir? Aşkı en saf haliyle yaşayanların, hasreti bir ömür yüreğinde taşıyanların, kopmaz halatlarla bağlanmış dostlukların, birbirinden renkli hayatların iç içe geçtiği Gönül Dağı’nda masal gerçeğe dönüşecek ve Dilek umulmadık bir anda Taner’in karşısına çıkacaktır.

GÖNÜL DAĞI KONUSU NE?

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan ‘bozkırın kalemi’ Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesini anlatılıyor.

İzleyenlerin memleket özlemini giderecek görsel bir şölen sunan Gönül Dağı’nda, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsü konu ediliyor.

Çocukluk aşkı Dilek ile bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat, dizinin senaryosuna damga vuracak.

GÖNÜL DAĞI DİZİSİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını Köprü Film’in üstlendiği, senaryosu Mustafa Çiftçi’ye ait olan, yönetmenliğini Yahya Samancı’nın yaptığı Gönül Dağı’nın oyuncu kadrosunda; Berk Atan (Taner), Gülsim Ali İlhan (Dilek), Yavuz Sepetçi (Ciritçi Abdullah) Ege Aydan (Celal Bey), Semih Ertürk (Veysel), Ecem Özkaya (Zahide) gibi isimler yer alıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu