İnternet

Google 100 bin euroluk borcu affetti

Google Adwords kullanarak ünlü ve popüler olmaya çalışan 12 yaşındaki bir çocuğun 100 bin euroluk borcunu google affetti.

Kurdukları müzik grubunun youtube ve google aramalarda üst sıralara çıkmasını isteyen ve bunun için de google adwords uygulamasını kullanmaya çalışan İspanyol çocuk Jose Javier ailesini az kalsın beş parasız bırakıyordu.

Tanınmak ve popüler olmak için Google’a reklam vermek isteyen bunun için de google adwords isimli ücretli destek uygulamasını kullanan 12 yaşındaki Javier, ailesinin kredi kartı hesaplarını kullandı ve 100 bin euro’luk faturayı ailesine çıkarttı.

Arkadaşlarıyla kurduğu “Los Salerosos” adlı müzik grubunu tüm dünyaya duyurmak için internetten faydalanmayı amaçlayan Jose Javier ünlü olmak için ailesinin kendi adına birikimlerini yatırmak için açtığı hesabı kullandı ve ailesine 100 bin euroluk bir borç çıkarttı.

Jose Javier’in annesi Inma Quesada, El Pais gazetesine yaptığı açıklamada oğlunun yaptığından haberi olmadığı, onun sadece yeni enstrümanlar almak için online bir maceraya atıldığını düşündüğünü söyledi.

Google borçları sileceğini söyledi

Konuyla ilgili olarak Google şu açıklamayı yaptı: “Bu durumu analiz ettik ve bu kullanıcıdan herhangi bir ücret tahsil etmedik. Kullanıcının bekleyen Adwords ödemesini de iptal edeceğiz. Google AdWords’ün de aralarında olduğu birçok online hizmet yaş sınırlaması poliçelerini zorunlu kılıyor. Aile çevresini internette güvende tutmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız, bu yüzden ebeveynler için “Güvenlik Merkezi” uygulamamız da var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu