Yaşam

Google Allo nedir? Nasıl kullanılır?

Bu hafta içinde dünyanın en popüler arama motoru google yeni bir uygulama ile bombayı patlatabilir. Teknoloji çevreleri Whatsapp’ın en büyük rakibi olmaya aday olarak tanımladıkları Google Allo’nun bu hafta kullanıma sunulacağını belirtiyor ama nedir bu google allo uygulaması, google allo uygulaması ile neler yapılabilir, google allo uygulamasının teknoloji severlere ne gibi sürprizleri olacak ve uygulama nereden nasıl indirilecek? Detaylar M.bey’de…

Google Allo mesajlaşma uygulaması her an kullanıma açılabilir. Mayıs 2016’da Google tarafındanI/O konferansında “Akıllı mesajlaşma uygulaması” başlığı altında duyurulan Allo hakkında kısa bir araştırma yaptık.

Google Allo nedir? Ne işe yarar?

Google Allo Mobil cihaz ve tabletlerden iletişim kurmanızı sağlayacak anlık mesajlaşma uygulamasının adı. Allo, kullanıcılarının kimliğini sadece telefon numarasıyla belirleyen bir uygulama olarak lanse edilmişti. Teknoloji haberleri hakkında sık sık tüyolar veren bilir kişi Evan Blass’e göre, Google Allo 21 Eylülde yayınlanacak. Yani google Allo ile tanışmaya 2 gün var gibi gözüküyor. Teknoloji çevrelerinden edinilen ilk bilgilere göre; Allo, Google hesabını ve cep telefonu numarasını eşleştirebilme özelliğiyle ön plana çıkacak bir uygulama.

Google Allo uygulaması nasıl kullanılır?

Google Allo adlı uygulamayı kullanabilmek için mutlaka bir kimlik belirlemesi yapmak gerekiyor.

Öncelikle bir telefon numaranız ve bir g-mail hesabınız olması şart.

Mobil telefonunuza veya tabletinize Google Allo uygulamasını indirdikten sonra uygulama sizden bir yapılandırma isteyecek.

Yapılandırmanın ardından telefon rehberinizde bulunan ve uygulamayı kullanan kişiler Google Allo kişi listenizde görünecek.

Böylece tıpkı whatsapp’taki gibi bu kişilerle mesajlaşabileceksiniz.

Yani Türkçesi Google Allo’nun bu özelliği ile cep telefonu numaranızda kimde varsa bu kişiler size Allo üzerinden mesaj gönderebilecek. Tabi bu herkes kısmını siz özel ayarlarınızla özelleştirebilecek yani size mesajı kimlerin göndereceğini sınırlandırabileceksiniz. Google Allo’nun Google Assistant ile birlikte kullanılabileceğine de vurgu yapılıyor.

Google Allo’da teknik özellikleri

Google Allo mesajlaşma uygulaması, tıpkı Whatsapp gibi, uçtan uça şifreleme, geçici özel mesajlar, çıkartmalar ve daha renkli sohbetler için metin düzenleme seçenekleri sunuyor.

Ayrıca Google Allo tanıtımında yer alan bilgilere göre; sohbet anında otomatik yer alan kartlar ve yanıtları karşınızdaki kişiye göndermek mümkün. Daha da ilginci, fotoğraf göndermek istediğinizde üzerine kısa notlar yazabileceksiniz.

Google Allo da bedava!

Google allo üzerinden bedava iletişim kurulabilecek.

Google geçtiğimiz ay da video uygulaması Duo’yu yayınlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu