İnternetTeknoloji

Google, çalışanlarına Zoom uygulamasını yasakladı

Son zamanların popülaritesi giderek artan görüntülü iletişim uygulaması “Zoom” ile ilgili Google’dan ilginç bir hamle geldi. Şirketin “kurumsal bilgisayarlarda kullanmak şirket hesaplarına ciddi zararlar verebilir” gerekçesiyle personele Zoom kullanmayı yasakladığı öğrenildi.

Google, yaptığı açıklama ile bünyesinde Zoom uygulamasının kullanımını yasakladığını açıkladı. Bundan sonra Google çalışanları bilgisayarlarında Zoom kullanamayacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Google sözcüsü Jose Castaneda, çalışanlarına Zoom’un güvenlik açıklarını belirten bir e-posta gönderdiklerini ve onlardan bilgisayarlarında Zoom’u kullanmamalarını istediklerini söyledi. Castaneda’ya göre Zoom uygulamasını kurumsal bilgisayarlarda kullanmak şirket hesaplarına ciddi zararlar verebilir.

Castaneda uygulamayı illa ki kullanmak isteyen çalışanların kişisel bilgisayarları, telefonları ve tabletleri ile Zoom’u kullanabileceklerini söylerken, bu durumun sadece Zoom’a özel olmadığının altını çizdi. Castaneda, ‘Çalışanlarımızın onaylanmamış uygulamaları kullanmasına izin vermeme politikamız uzun süredir devam ediyor.’

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu