Teknoloji

Google, Gmail için kullanıcı dostu yeni bir özelliği duyurdu

Dünyanın internet devi Google, Gmail için kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak olan yeni özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde doküman düzenlemenin çok daha kolay olacağı ileri sürülüyor.

Teknoloji ve internet devi Google, bugün Google ve Microsoft’un Office uygulamalarını kullanan kişiler için tasarlanmış bir dizi iyileştirme duyurdu. Google’ın yeni özelliği ile Gmail üzerinden doküman düzenlemek artık daha kolay bir hal alacak.

Office düzenleme ile kullanıcılar Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’daki Microsoft Office dosyalarını, Google Workspace’in gelişmiş ortak çalışma avantajıyla dokümanları dönüştürmeden de kolayca düzenleyebilecek.

Google kısa süre önce Office düzenlemeyi Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar mobil uygulamalarına sunmuştu. Böylece dışarıda bile Office dosyaları üzerinde kolayca çalışabiliyordu.

Bugünden itibaren ise Office dosyalarını doğrudan Gmail üzerinden düzenlenebilecek. Yeni özellik sayesinde iş arkadaşlarıyla birlikte ortak düzenleme bile yapılmasına izin veriliyor.

Örneğin, kullanıcılar, e-posta eki olarak bir Word belgesi aldığınızda, Word dosya biçimini korurken, belgeyi tek bir tıklamayla açabilecek ve Dokümanlar’da düzenlemeye başlayabilecekler. Ardından, orijinal e-posta dizisine yanıt verebilir ve güncellenmiş dosyayı doğrudan Dokümanlar’dan ekleyebilecekler. Bu özelliğin bir avantajı da dokümanları düzenlemek için dosyayı indirilmesi gerekmiyor.

Son olarak, ekiplerin Excel’den E-Tablolar’a geçişini kolaylaştırmak için Makro Dönüştürme adı verilen eklenti de kullanıma sunuldu.

Google ayrıca Google Workspace müşterileri için Outlook kullanan ve Google Hesabı olmayan kişiler de dahil olmak üzere herkesi bir Meet görüşmesine katılmaya davet etme özelliğini de kullanıma sundu. Kullanıcılar Microsoft Outlook için Google Meet eklentisini kullanarak Meet video konferansına katılabilecekler.

Google’ın Office uygulamaları için yapmış olduğu bu yenilikler, standart kullanıcılardan daha çok iş alanında ortak çalışma tabloları üzerinde çalışanları ilgilendiriyor. Ancak bu özellikler tabii ki de herkes tarafından kullanılabiliyor. Kademe kademe sunulan bu özellikler 1-2 hafta içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak.

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu