Teknoloji

Google Translate yeni güncellemesiyle daha iyi Türkçe çeviri yapıyor! İşte o yenilikler…

Google’ın dikkat çeken hizmetlerinden birisi olan Google Translate yeni güncellemesiyle dikkatleri üzerine çekti. Translate yeni güncellemesiyle daha iyi Türkçe çeviri yapabiliyor.

Google tarafından geliştirilen Google Translate yeni güncellemesiyle dikkatleri üzerine çekmeyei başardı. Google Translate Türkçe konusunda artık daha iddialı. Yeni güncelleme ile Türkçe konusunda kendini geliştiren Google Translate’in performansının ilerleyen günlerde neler olacağını göreceğiz.

GOOGLE’IN CEO’SU SUNDAR PİCHAİ YENİLİKLERİ GURURLA PAYLAŞTI

Google’ın CEO’su Sundar Pichai Londra’daki Google Story etkinliğinde konuşma yaptı. Pichai, çeviri sistemleri ile ilgili yeniliklerini gururla paylaştı. Sundar Pichai yeni geliştirdikleri Nöral Makine Çevirisi ile ilgili şu sözleri kaydetti:

“Nöral sistem, bütün cümleleri birer birer çevirmek yerine bir defada çevirerek bu kapsamlı içeriği, en yakın çeviriyi bulabilmek için uygun bir dilbilgisi ile insan konuşmasına benzer şekilde yeniden ayarlıyor. Böylece her cümleyi anlamak daha kolay olduğundan çevrilmiş paragraflar ve makalelerin okunması çok daha kolay hale geliyor. Nöral Makine Çevirisi uçtan uca öğrenme sistemi ile sürekli kendini yenileyerek daha doğal çevirilerin yapılmasını mümkün hale getiriyor”

Şimdilik bu yeni sistem çeviriyi İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Çince, Japonca, Korece ve Türkçe dillerinde aktif hale getirildiğini müjdeleyen Pichai ileriki aşamada hedefin 103 dilde bu sistemi kullanabilmek olduğunu da söyledi.


Hızla gelişen teknoloji dünyasında nöral makine çevirisi her geçen gün daha sağlıklı çeviri hizmeti sunmaya imkan verse de, insan tabanlı çeviri hizmetleri her zaman profesyonel kullanıcıların ihtiyaçlarında ilk tercihleri olacaktır. İnsan tabanlı çeviri hizmeti sunan Protranslate online çeviri platformu, kurulduğu andan itibaren sürekli gelişen yapısı ile kullanıcılarına profesyonel çeviri hizmetleri sunarak sektörünün en önde gelen firması olmaya devam etmektedir. Yıllardır artan hizmet kalitesi ile tüm kullanıcıların yanında olan Protranslate, sunduğu profesyonel çeviri hizmetleri ile müşteri memnuniyetini garanti etmektedir.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu