İnternetTeknoloji

Google’da 2018 yılında Türkiye’nin en çok aradığı dizi ATV’den çıktı

İnternet denince akla ilk olarak Google geliyor. Google, hem yerel bazda hem de küresel bazda adeta dünyanın nabzını tutuyor. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, 2018 yılında dünyanın dört bir yanında en çok hangi kelimelerin arandığına dair sonuçları açıkladı. ABD Doları 2018 yılına adeta damga vururken yerli dizi kategorisinde en çok aranan dizi ise ATV’nin sevilen dizisi Sen Anlat Karadeniz  oldu. .

GOOGLE’DA 2018 YILINDA EN ÇOK DOLARI ARADIK

Bu sonuçlara göre Türkiye’de 2018 yılında en çok dolar kelimesi arandı. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz ağustos ayında Türk Lirası’nın Amerikan dolarına karşı yaşadığı değer kaybı, gündemdeki yerini uzun bir süre korumuştu.

Doları, e-devlette yer alan soy ağacı hizmeti izledi.

İşte, 2018 yılında genel arama sonuçlarında öne çıkan kelimeler:

 

Genel Aramalar
Dolar
Soy ağacı e-devlet
Dünya Kupası
e-müfredat
Seçim sonuçları
Bedelli askerlik
Yeşil uzaylı

Dolar kelimesinin ardından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün E-Devlet üzerinden soyağacı sorgulama uygulamasını başlatması Türkiye’de büyük ilgi görmüştü.

Bu yaz düzenlenen Dünya Kupası da en çok arama yapılan sorgulamalar arasında yerini aldı.

Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nı evine götüren Fransa milli takımı oldu.

EN ÇOK ARANAN DİZİLERİN BAŞINDA SEN ANLAT KARADENİZ GELİYOR

Türkiye’de televizyonda yayımlanan diziler arasında ise en çok Sen Anlat Karadeniz, Çukur, Ufak Tefek Cinayetler, Bir Zamanlar Çukurova, Erkenci Kuş, Jet Sosyete ve Avlu arandı.

Mart ayında Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a dönüş yolunda düşen jette hayatını kaybeden iş adamı Hüseyin Başaran’ın kızı ve Başaran Holding’in yönetim kurulu üyesi olan Mina Başaran, 2018’de en çok aranan kişi oldu.

En çok aranan kişiler
Mina Başaran
Arda Öziri
Ali Koç
Münir Özkul
Cenk Tosun
Timuçin Esen
Muhterem Nur

27 Mayıs 2018 tarihinde geçirdiği motosiklet kazası sonrasında 39 yaşında hayatını kaybeden oyuncu Arda Öziri de en çok aranan kişilerden oldu.

“Nasıl yapılır?” kategorisinde ise en çok Karadeniz yöresine özgü yufkalı bir yemek olan ziron arandı.

Nasıl yapılır?
Ziron
Mıhlama
Tiramisu
Pizza
Brüksel lahanası
Elma sirkesi
Vişne reçeli

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu