Teknoloji

GOOGLE’DA EN ÇOK ARANANLARI MERAK EDİYOR MUSUNUZ?

google

İnternet kullanıcıları, Türkiye’de son 7 ayda Google’da en çok “Youtube”, “Facebook”, “radyo”, “dizi izle”, “Google”, “Kurtlar Vadisi”, “oyun”, “you”, “tv izle”, “face” kelimelerini aradığı ortaya çıktı.

Son 7 ayda yapılan aramalarda yükseliş gösteren kelimeler ie şunlar:  “Halk TV”, “Survivor”, “Spartacus”, “Cem Yılmaz”, “Karadayı”, “Müslüm Gürses”, “dizimag”, “e-okul, “Google”, “hava durumu”..

“Sağlık” kategorisinde “SGK” ilk sırayı alırken, onu “Bursa” ve “randevu” kelimeleri takip etti.

En büyük çıkışı ise “merhamet”, “Nil Erkoçlar”, “Rüzgar Erkoçlar” kelimeleri gösterdi.

“Seyahat” kategorisindeki aramalarda”THY” ilk sırayı alırken, bunu “İstanbul”, “uçak”, “Pegasus”, “pepe”, “uçak bileti”, “Anadolu”, “Onur Air”, “Metro”, “Kamil Koç” izledi. Bu kategoride en büyük çıkışı gösteren aramalar ise “Gezi Parkı” ve “Andorra” oldu.

Aynı dönemde dünya genelinde ise en çok “Facebook”, “Youtube”, “Google”, “Hotmail”, “free”, “you”, “Yahoo”, “mail”, “Gmail”, “fb” kelimeleri aranırken, Google’da dünyada en çok yükselen aramalar “BK”, “instagram”, “ask.fm”, “olx”, “outlook”, “ask” şeklinde gerçekleşti.

SPORDA EN ÇOK ARANAN KELİME GALATASARAY

“Spor” kategorisinde son 7 aylık dönemde en çok aranan kelimeler şunlar: “Galatasaray”, “lig”, “Fenerbahçe”, “Fotomaç”, “Lig TV”, “spor” ve “maç”…

Spao kategorisinde en çok çıkış gösteren aramalar “Galatasaray Schalke”, “Real Madrid Galatasaray”, “Drogba”, “Benfica”, “Schalke”, “Bayern Münih” olarak gerçekleşti.

“İnternet” kategorisinde “Twitter”, “Google”, “Hotmail”, “MSN” aramalarda ilk sırada yer aldı.

BÜYÜKŞEHİRLER ARANAN KELİMELER

İstanbul’daki internet kullanıcıları en çok “Facebook”, “Youtube”, “Google”ı ararken, “sözcü”, “karadayı”, “omegle” kelimeleri en çok çıkış gösteren aramalarda ilk sıralara yerleşti.

Ankaralı ve İzmirli internet kullanıcılarının aramalarında ise “Facebook”, “Youtube”, “Face” kelimeleri ilk sıralarda yer aldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu