Teknoloji

Google’dan internetsiz veri paylaşımı uygulaması geliyor

Google, yeni bir paylaşım kolaylığını uygulamaya sokuyor. Google, “Android Q” işletim sistemini yayınlamasıyla birlikte kullanıcılarına “Fast Share” isminde yeni bir özellik sunacak. Fast Share uygulamasıyla kullanıcılar, internet kullanmaksızın birbirlerine dosyaları hızlıca yollayabilecek.

FAST SHARE KULLANICILARIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRACAK

Android 4.0 sürümünde ilk kez yayınlanan Android Beam isimli dosya paylaşım sistemi, NFC teknolojisini destekleyen cihazların WiFi veya Bluetooth üzerinden dosyalarını birbirlerine gönderebilmelerine olanak sağlıyordu. Android Q ile birlikte Android Beam, yerini Fast Share’e bırakacak. Henüz resmi duyurusu yapılmayan paylaşım sisteminin aktif olabilmesi için kullanıcıların Bluetooth ve konum bilgilerini açık tutması gerekiyor. Aynı zamanda kullanıcının Fast Share uyumlu cihaz kullanması da gerekiyor. Fast Share’in getirdiği en büyük avantaj NFC gereksiniminin ortadan kalkması. Birbirlerini bluetooth ile tanıyan cihazlar, WiFi ağını kullanarak dosya aktarımı yapabilecek.

Öte yandan Fast Share’in Google Play servisi olarak sunulması, Android Q güncellemesine ihtiyaç duyulmaksızın pek çok Android sürümünde bu özelliğin kullanması bekleniyor. Özelliğin sadece Android cihazları değil, iPhone’ları da kapsayacağı düşünülüyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu