İnternetTeknoloji

Google’ın mobilde test ettiği yeni arama çubuğunda sona gelindi

Google uygulamaya koyacağı yeni arama çubuğunu test ediyor. İnternet devi Google’ın bir süredir üzerinde çalıştığı mobil arayüzünde yeni arama çubuğunu test ettiği öğrenildi. İşte, Google’ın mobilde test ettiği yeni arama çubuğu hakkındaki detaylar..

Google’ın materyal tasarım ile yenilediği mobil arayüzünde yeniden değişiklik yapmak için düğmeye bastığı haber veriliyor. Mobil arayüzünde denemeler yapan Google, çok yakında yuvarlatılmış hatlara sahip yeni bir arayüz ile kullanıcıların karşısına çıkabilir.Henüz test aşamasında olan yeni arama çubuğu, yuvarlak hatların yanında G simgesi ile de dikkat çekiyor.

Firmanın Pixel telefonlarında kullandığı Pixel Launcher’ı andıran yeni tasarımda G harfinin henüz bir işlevi bulunmuyor.Ancak bu yeni tasarıma komple geçildiğinde; G butonuna sesle arama veya Google Asistan’ı aktif etme gibi özelliklerin eklenmesi bekleniyor.Belli başlı Android kullanıcılarında test edilen yeni arama çubuğunun önümüzdeki aylarda herkesin beğenisine sunulmasını bekleniyor.Son olarak yeni mobil arayüzün daha sade göründüğünü ve materyal tasarımı tam anlamıyla yansıttığı dile getiriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu