Medya

Gözaltına alınan AFP foto muhabiri Bülent Kılıç’tan açıklama

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), gazeteci Bülent Kılıç’ın serbest bırakıldığını duyurdu. Kılıç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla yaşadıklarını anlattı. Kılıç, "Bana bunu yapandan hesap soracağım, yaşadığım sürece bunun mahkemede hesabı verilecek" dedi.

İstanbul Taksim’de 19. Onur Yürüyüşü’nde polisin sert müdahalesi ile gözaltına alınan Fransız haber ajansı AFP’nin foto Muhabiri Bülent Kılıç serbest bırakıldı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kılıç şu ifadeleri kullandı:

“Canıma kast edilmeye çalışıldı, nefesim kesilmek istendi, bana bunu yapandan, Anayasa Mahkemesi, Avrupa İnsan Hakları, her ne ise, bu Dünya’da hangi mahkemeyse hesap soracağım, yaşadığım sürece bunun mahkemede hesabı verilecek. Ulu Divan’a kalmayacak.

Taksim’deki Onur Yürüyüşü’nü görüntülemek için alanda bulunan AFP muhabiri Bülent Kılıç da ters kelepçeyle gözaltına alınmıştı. Polisin, boğazına diziyle baskı uyguladığı Kılıç’ın, ‘Nefes alamıyorum’ diye seslendiği duyulmuştu.

Kılıç’ın avukatı Zelal Pelin Doğan, Kılıç’ın serbest bırakıldığını, resmi bir gözaltı yapılmadığını ama müvekillinin hukuka aykırı bir şekilde tutulduğunu dile getirdi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ise, Kılıç’ın serbest bırakıldığını duyurdu. TGS’den yapılan açıklamada, “Üyemiz Bülent Kılıç sağlık kontrolünün ardından serbest bırakıldı. Şu an kendisine işkence eden ve kamerasına zarar veren polisler hakkında şikâyette bulunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu