Medya

Gözaltına alınan gazeteci Fazıl Duygun serbest bırakıldı

Gözaltına alınan gazeteci Fazıl Duygun’un serbest bırakıldığı haber veriliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Niğde’de gözaltına alınan Fazıl Duygun, Emniyet’teki işlemleri ardından Ankara Adliyesi’ne getirildi. Duygun hakkında savcılıkça adli kontrol talep edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği, Duygun hakkında yurt dışı çıkış yasağı koyarak serbest bırakma kararı verdi.

Fazıl Duygun, “Ankara Kuşu” ismini kullanan FETÖ bağlantılı hesabı ilk deşifre eden isimlerden biriydi. Ahmet Davutoğlu’nun partisinin kurucuları arasında yer alan eski vekil Selçuk Özdağ’ın yaptığı ”Niğde ses ver….Niğde seni bekliyoruz….Yarın günlerden Niğde olsun…” paylaşımı dikkati çekmişti. Duygun’un gözaltına alınması kafalarda soru işaretlerine yol açmıştı.

Son dönemde sosyal medya paylaşımlarıyla tanınan gazeteci Fazıl duygun dün sabaha karşı Niğde’deki evinde polis operasyonu ile gözaltına alınmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ortaya çıkan Duygun, Niğde’den Ankara’ya getirilmişti.

Emniyetteki sorgusu tamamlanan Fazıl Duygun bugün Ankara Adliyesine çıkarıldı.

Sabah’ın haberine göre soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli kontrol kararıyla nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Fazıl Duygun hakkında hakimlikçe yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılma kararı verildi.

Yazar Fazıl Duygun, tutuklanan “Ankara Kuşu” adlı twitter hesabının sahibi Oktay Yaşar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Duygun, “Kuş’un asli görevi, Ak parti içerisinde gözüküp algı yaratmaktı. 2015-2018 yıllarında dağıttığı hediyelerin Finansörleri tek tek tespit edildi. Hangi siyasinin talimatıyla kuşa finansör oldular. Tek tek belgelendi.” demişti. Yaşar’ın İYİ Parti ile arasının iyi olduğuna değinen Duygun, “Öyle ki, İP’le bile arası çok iyiydi, yani sizin anlayacağınız, 4-5 ipte oynatılan bir cambaz. Ankara Kuşu ve Lütfi Türkkan yemekteler.” diyerek bağlantıyı ifşa etmişti.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu