Medya

Gözaltına alınan yazar İhsan Eliaçık serbest…

Yazar İhsan Eliaçık, dün ifade vermek için gittiği Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde, Batman’da hakkında açılan başka bir dava kapsamında gözaltına alınmıştı. İhsan Eliaçık, serbest bırakıldı. Geceyi gözaltında geçiren ve bu sabah ifadesi alınan Eliaçık, serbest bırakıldı.

Adliye önünde açıklama yapan İhsan Eliaçık, şunları söyledi:

“Devletimiz nasıl olduysa Batman’la iletişim kuramadı. Bekledik, bekledik kuramadı. ‘O zaman bu gece burada kalacaksın’ dediler. Ben de nezarethanede sabahladım. Arkadaşlar iyi davrandılar, teşekkür ederim. Sabah, Batman’daki savcıyla görüşerek ifademiz alındı. Olay bundan ibarettir.”

GÖZALTI NEDENİ BATMAN’A İFADE VERMEK İÇİN GİTMEMESİ

iİfadesini verdikten sonra Batman’daki soruşturma kapsamında da ifadesinin alınması için nöbetçi savcılığa götürülen Eliaçık, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi’nde (SEGBİS) yaşanan bir arızadan dolayı ifade veremedi. İhsan Eliaçık, ifadesinin alınması için adliyede bekletildi.

MAHKEME İSTANBUL DIŞINA ÇIKMA YASAĞI KOYMUŞTU

İhsan Eliaçık daha önce “Silahlı terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası almıştı. Mahkeme Eliaçık’a adli kontrol uygulayarak İstanbul dışına çıkmama kararı vermişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu